انواع صفحه کابینت آشپزخانه

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

انواع صفحه کابینت آشپزخانه


انواع صفحه کابینت آشپزخانه

 

در مقاله داریم میخواهیم انواع صفحه کابینت آشپزخانه به همراه مزایا و معایب هر کدام از صفحه کابینت را بررسی کنیم . در دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش ها انواع صفحه کابینت آشپزخانه، انتخاب صفحه تاپس کابینت آشپزخانه است .
از اساسی ترین عامل ها در انتخاب انواع صفحه کابینت آشپزخانه، قیمت و کیفیت صفحه کابینت است . صفحه کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی باید با محیط آشپزخانه همخوانی داشته باشد . انواع صفحه کابینت آشپزخانه باید ضد آب ، ضد لک با مقاومت بالا در برابر خط و خش از کلیدی ترین نکات در انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه است . مقایسه صفحه کابینت آشپزخانه با یکدیگر باعث میشود راحت تر بتوانید صفحه کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید .

1592123136 2cdc02221a72050bd9bf1983787d7bfe

انواع صفحه کابینت آشپزخانه
1- صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز
صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش باعث شده است که این متریال امروزه جز پر فروش ترین صفحات کابینت باشد . صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز از کریستال کوارتز و رزین تشکیل شده است . علاوه بر این وجود طرح های رگه دار و ابرو بادی در این صفحات در معماری امروز بسیار حائز اهمیت است .جهت مشاهده نمونه رنگ های کوارتز به لینک زیر مراجعه نمایی : رنگ کوارتز صفحه کابینت آشپزخانه

1592132590 kitchen scene interiors silestone marquina fabricated by finch granite 2 2

2-صفحه کابینت کورین آشپزخانه
صفحه کابینت کورین آشپزخانه از تنها متریال هایی است که کاملا یکپارچه و بدون درز اجرا میشود . علاوه بر این بدلیل قابلیت بالا در قوس پذیری این صفحات هر طرحی با استفاده از صفحه کابینت کورین آشپزحانه قابل اجرا است .از مزابا دیگر صفحه کابینت کورین آشپزخانه قابلیت ترمیم پذیری این صفحات است . یکپارچگی صفحه کورین باعث شده که صفحه کابینت کورین آشپزخانه در هر مقیاسی قابل اجرا باشد .از معایب صفحه کابینت کورین آشپزخانه مقاومت پایین نسبت به سنگ کوارتز در برابر خط و خش است . جهت مشاهده نمونه رنگ های صفحه کابینت کورین آشپزخانه به لینک روبرو مراجعه نمایید : رنگ صفحه کابینت کورین

1592132577 kelya dekton quartz kitchen halmannvella

3-صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت
صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت دارای مغزی کورین و رویه کوارتز است . صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار بالاست و علاوه بر این ضد لک و ضد آب است . از لحاظ طرح بسیار شبیه طرح کوارتز سایلستون و دارای رگه های بزرگ ادامه دار است . جهت مشاهده نمونه رنگ های کابینت آَشپزخانه مارمونایت به لینک مراجعه نمایید : صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت 

1592132582 marble bench tops

4-صفحه کابینت آشپزخانه SPL
صفحه کابینت آشپزخانه SPL از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار بالاست و جز صفحات مات هست که از لحاظ طرح مانند سنگ دکتون است . این صفحات دارای طرح های بسیار متنوعی میباشند . صفحه کابینت آشپزخانه SPL

1592123202 aksoke2

5-صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت
یکی از محاسن  صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت  وجود طرح با تنوع بسیار بالاست . که باعث میشود تقریبا در اکثر طراحی مورد تایید قرار گیرد . صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار مقاوم است . از معایا سنگ کابینت آَشپزخانه گرانیت وجود تششعات رادیواکتیو است .

1592137534 titanium granite kitchen island clanfield oxford granites

6-صفحه کابینت آشپزخانه دکتون
صفحه کابینت آشپزخانه دکتون از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش از بالاترین صفحات کابینت آشپزخانه است و با هیچ وسیله ای در منزل امکان خط و خش ندارد . جهت مشاهده نمونه رنگ های دکتون به لینک روبرو مراجعه نمایید : صفحه کابینت آَشپزخانه دکتون

1592132588 dekton aura counter and wall cladding

7-صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک
صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک از جنس پرسلان است که دارای تنوع زیاد در طرح و رنگ است . بندکشی در اجرای صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک از موارد بسیار مهم در اجرای صفحه کابینت آشپزخانه است .

1592123150 a63f9e04a25062eae67050d6f2e71102

انواع صفحه کابینت آشپزخانه ازجنس چوب
8-صفحه کابینت آشپزخانه از جنس چوب
صفحه کابینت آشپزخانه از جنس چوب دارای زیبایی زیادی در دکوراسیون آشپزحانه است ولی از معایب آن این است که تمامی چوب های مرغوب نیستن و جذب آب بالایی دارند و علاوه بر این مقاومت پایینی در برابر خط و خش دارند .

1592139835 chestnut island 3

9 – صفحه کابینت آشپزخانه MDF و HPL
صفحه کابینت آشپزحانه ام دی اف با طرح کورین و کوارتز به دلیل قیمت مناسب آن نیز امروزه ، مورد استفاده زیادی قرار میگیرد . از معایب آن این است که این صفحات جذب آب صفر ندارند .
10-صفحه کابینت آشپزخانه استیل
 صفجه کابینت آشپزخانه استیل اگرچه از لحاظ زیبایی و تنوع مورد توجه قرار نمیگیرد ولی از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش ، لک پذیری ، سبک بودن ، مقاومت در برابر حرارت از جمله بهترین متریال مقاوم جهت صفحه کابینت آَشپزخانه است . برای آشپزخانه های صنعتی بهترین و مقاوم ترین متریال صفحه کابینت آشپزخانه استیل است .

1592203046 white retro kitchen with stainless steel countertop 2

جمع بندی :
مقایسه این صفحات به شما کمک میکند بهترین انتخاب را داشته باشید و در اخز در یک مقایسه کلی بین صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت ، صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز و صفحه کابینت آشپزخانه کورین میتوان گفت که گرانیت گرچه مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارد ولی در برابر اسید های خانگی دچار مشکل میشود . صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز از لحاظ خط و خش بسیار مقاوم است و در برابر اسید های خانگی نیز مشکلی نخواهد داشت . صفجه کابینت آشپزخانه کورین از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش از سنگ کوارتز ضعیف تر است ولی حسن آن نبود درز در محل اتصالات بین دو صفحه است .
انواع صفحه کابینت آشپزخانه
مطالب مرتبط با این مقاله :

×