انواع صفحه کابینت آشپزخانه

انواع متریال های در طراحی صفحه ی کابینت اشپزخانه

انواع متریال های در طراحی صفحه ی کابینت اشپزخانه


انواع صفحه کابینت آشپزخانه

انواع صفحه کابینت آشپزخانه مدرن

در مقاله داریم میخواهیم انواع صفحه کابینت آشپزخانه به همراه مزایا و معایب هر کدام از صفحه کابینت را بررسی کنیم . در دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش ها انواع صفحه کابینت آشپزخانه، انتخاب صفحه تاپس کابینت آشپزخانه است .

از اساسی ترین عامل ها در انتخاب انواع صفحه کابینت آشپزخانه، قیمت و کیفیت صفحه کابینت است .

صفحه کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی باید با محیط آشپزخانه همخوانی داشته باشد . انواع صفحه کابینت آشپزخانه باید ضد آب ، ضد لک با مقاومت بالا در برابر خط و خش از کلیدی ترین نکات در انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه است . مقایسه صفحه کابینت آشپزخانه با یکدیگر باعث میشود راحت تر بتوانید صفحه کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید .

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

 

1- صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز

صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش باعث شده است که این متریال امروزه جز پر فروش ترین صفحات کابینت باشد . صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز از کریستال کوارتز و رزین تشکیل شده است . علاوه بر این وجود طرح های رگه دار و ابرو بادی در این صفحات در معماری امروز بسیار حائز اهمیت است .جهت مشاهده نمونه رنگ های کوارتز به لینک زیر مراجعه نمایی : رنگ کوارتز صفحه کابینت آشپزخانه

 

2-صفحه کابینت کورین آشپزخانه

صفحه کابینت کورین آشپزخانه از تنها متریال هایی است که کاملا یکپارچه و بدون درز اجرا میشود . علاوه بر این بدلیل قابلیت بالا در قوس پذیری این صفحات هر طرحی با استفاده از صفحه کابینت کورین آشپزحانه قابل اجرا است .از مزابا دیگر صفحه کابینت کورین آشپزخانه قابلیت ترمیم پذیری این صفحات است . یکپارچگی صفحه کورین باعث شده که صفحه کابینت کورین آشپزخانه در هر مقیاسی قابل اجرا باشد .از معایب صفحه کابینت کورین آشپزخانه مقاومت پایین نسبت به سنگ کوارتز در برابر خط و خش است . جهت مشاهده نمونه رنگ های صفحه کابینت کورین آشپزخانه به لینک روبرو مراجعه نمایید : رنگ صفحه کابینت کورین

 

3-صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت

صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت دارای مغزی کورین و رویه کوارتز است . صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار بالاست و علاوه بر این ضد لک و ضد آب است . از لحاظ طرح بسیار شبیه طرح کوارتز سایلستون و دارای رگه های بزرگ ادامه دار است.

 

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

جهت مشاهده نمونه رنگ های کابینت آَشپزخانه مارمونایت به لینک مراجعه نمایید : صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت

 

4-صفحه کابینت آشپزخانه SPL

صفحه کابینت آشپزخانه SPL از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار بالاست و جز صفحات مات هست که از لحاظ طرح مانند سنگ دکتون است . این صفحات دارای طرح های بسیار متنوعی میباشند .

صفحه کابینت آشپزخانه

 

5-صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت

یکی از محاسن صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت  وجود طرح با تنوع بسیار بالاست . که باعث میشود تقریبا در اکثر طراحی مورد تایید قرار گیرد . صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار مقاوم است . از معایا سنگ کابینت آَشپزخانه گرانیت وجود تششعات رادیواکتیو است .

 

6-صفحه کابینت آشپزخانه دکتون

صفحه کابینت آشپزخانه دکتون از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش از بالاترین صفحات کابینت آشپزخانه است و با هیچ وسیله ای در منزل امکان خط و خش ندارد . جهت مشاهده نمونه رنگ های دکتون به لینک روبرو مراجعه نمایید : صفحه کابینت آَشپزخانه دکتون

 

7-صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک

صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک از جنس پرسلان است که دارای تنوع زیاد در طرح و رنگ است . بندکشی در اجرای صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک از موارد بسیار مهم در اجرای صفحه کابینت آشپزخانه است.

 

انواع صفحه کابینت آشپزخانه ازجنس چوب

 

8-صفحه کابینت آشپزخانه از جنس چوب

صفحه کابینت آشپزخانه از جنس چوب دارای زیبایی زیادی در دکوراسیون آشپزحانه است ولی از معایب آن این است که تمامی چوب های مرغوب نیستن و جذب آب بالایی دارند و علاوه بر این مقاومت پایینی در برابر خط و خش دارند .

9 – صفحه کابینت آشپزخانه MDF و HPLصفحه کابینت آشپزحانه ام دی اف با طرح کورین و کوارتز به دلیل قیمت مناسب آن نیز امروزه ، مورد استفاده زیادی قرار میگیرد . از معایب آن این است که این صفحات جذب آب صفر ندارند .

 

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

 

10-صفحه کابینت آشپزخانه استیل

صفجه کابینت آشپزخانه استیل اگرچه از لحاظ زیبایی و تنوع مورد توجه قرار نمیگیرد ولی از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش ، لک پذیری ، سبک بودن ، مقاومت در برابر حرارت از جمله بهترین متریال مقاوم جهت صفحه کابینت آَشپزخانه است . برای آشپزخانه های صنعتی بهترین و مقاوم ترین متریال صفحه کابینت آشپزخانه استیل است .

جمع بندی :

مقایسه این صفحات به شما کمک میکند بهترین انتخاب را داشته باشید و در اخز در یک مقایسه کلی بین صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت ، صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز و صفحه کابینت آشپزخانه کورین میتوان گفت که گرانیت گرچه مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارد ولی در برابر اسید های خانگی دچار مشکل میشود . صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز از لحاظ خط و خش بسیار مقاوم است و در برابر اسید های خانگی نیز مشکلی نخواهد داشت . صفجه کابینت آشپزخانه کورین از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش از سنگ کوارتز ضعیف تر است ولی حسن آن نبود درز در محل اتصالات بین دو صفحه است .
انواع صفحه کابینت آشپزخانه
مطالب مرتبط با این مقاله :
نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت سنگ کورین ایرانی و کره ای
قیمت سنگ کوارتز
نمونه رنگ سنگ کوارتز
نمونه رنگ سنگ کورین
کورین چیست ؟
کوارتز چیست ؟

سنگ کابینت کوارتز

صفحه کابینت از جنس کوارتز

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت از جنس پرسلان

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت از جنس کورین

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت از جنس دکتون

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت از جنس SPL

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت از جنس گرانیت

×