تفاوت کورین و کوارتز

مقایسه کورین و کوارتز

مقایسه کورین و کوارتز


تفاوت کورین و کوارتز

 

تفاوت کورین و کوارتز

کورین بهتر است یا کوارتز؟

این سوال برای خیلی از دوستان و مشتریان مورد سوال است که کورین بهتر است یا کوارتز؟ کانتر تاپس اشپزخانه خود را کورین بزنند یا کوارتز ؟ تفاوت کورین و کوارتز چیست؟
 در این مقابه به تمامی این سوالات پاسخ داده میشود.
در واقع فاکتورهای زیادی در تصمیم گیری شما دخیل هستند . در ابتدا به بررسی تفاوت های کورین و کوارتز میپردازیم . تعریف کلی کورین به عنوان سنگ مصنوعی کورین است و کوارتز به عنوان سنگ مهندسی کوارتز در نظر گرفته میشود .
تفاوت کورین و کوارتز:
  • مقاومت در برابر خط و خش کورین و کوارتز :
 سنگ کورین در برابر خط و خش مقاومت کمتری نسب به کوارتز دارد . البته در کورین با یک ساب و پولیش ساده ، صفحه مانند روز اولش میشود .
  • یکپارچگی صفحه و درز در اتصالات کورین و کوارتز :

در کورین در محل اتصال دو صفحه با استفاده از چسب همرنگ و پولیش درزها مشخص نمیشود و صفحه کاملا یکپارچه به نظر میرسد ولی درکوارتز این طور نیست و با توجه به مهارت فرد متخصص ، درزها قابل مشاهده میباشندتفاوت کورین و کوارتز

.

هر دو این صفحات سنگ کورین و کوارتز از لحاظ وزن از سنگ طبیعی سبک تر هستند و از لحاظ وزنی هم کورین و هم کوارتز تقریبا در یک رنج قرار دارند .
  • قابلیت خم پذیری کورین و کوارتز :
خم پذیری در کورین با استفاده از دستگاه ترموفرمینگ قابلیت بیشتری نسب به کوارتز دارد
  •  تعمیر صفحات کورین و کوارتز :
سنگ کورین قابل تعمیر بوده ولی کوارتز به دلیل مشخص بودن درز بین صفحات ، قابل تعمیر نمیباشد .
  • قیمت سنگ کورین و کوارتز : 
در حال حاضر قیمت کورینایایرانی و کوارتز ایرانی با کمی اختلاف تقریبا در یک رنج هستند اگر چه کوارتز رگه دار ، قیمت بالاتری دارند .
جمع بندی کلی تقاوت کورین و کوارتز :
برای اینکه یک جمع بندی کلی در مورد تفاوت کورین و کوارتز داشته باشیم ، به صورت خلاصه بدین صورت است که کوارتز مقاومت بالاتری در برابر خط و خش نسبت به سنگ کورین دارد و مثل کورین به راحتی مات نمیشود.
ابعاد سنگ کورین و سنگ کوارتز :
کورین یا همان سالید سرفیس صفحه مصنوعی میباشد و کوارتز به عنوان سنگ مهندسی نامیده میشود.

تفاوت کورین و کوارتز

نمونه و سمپل رنگ کوارتز ایرانی توتم فلات سنگ

تفاوت کورین و کوارتز

اولین و بارز ترین فرق و تفاوت کورین و کوارتز این است که سنگ  کورین خش پذیر است ولی صفحات کوارتز ضد خش بوده و این میتواند یکی از محاسن کوارتز به حساب آید.
اما یکی از محاسن صفحه کورین این است که کاملا یکپارچه بوده و هیج جای درزی بر روی صفحه مشاهده نخواهد شد.
علاوه بر این صفحه کورین به دلیل خاصیت خاص مواد تشکلیل دهنده خود خم پذیر بوده،همین امر باعث شده صفحه کورین در بسیاری از پروژه ها که نیاز به کرو و خم پذیری دارند مورد استفاده قرار گیرد.
یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیریم این است که بر روی صفحه های تیره تر کورین خط و خش بیشتر قابل مشاهده خواهد بود.
کورین چیست ؟
کورین نام اولین برند صفحات سالید سرفیس به نام DOPUNT میباشد ، در واقع نام اصلی این صفحه ، سالید سرفیس است که شامل ترکیبی از آلومینای تری هیدرات (ATH)، رزین های اکریلیک ، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه ها است.
در صورتی که سنگ کورین خراشیده یا شکسته شوند ، غالبا می توان به سرعت توسط یک شرکت معتبر تعمیرات انجام شود . سینک های ترک خورده نیز می توانند جایگزین شوند . و در صورت ایجان خط و خش و یا مات شدن صفحه میتوان با یک پولیش، کورین را مانند روز اول تغییر داد.

کوارتز سنگی است ترکیبی که ماده اصلی تشکیل دهنده سنگ کوارتز سیلیس (کوارتز) می باشد که این ماده معدنی یکی از سختترین مواد معدنی طبیعی با درجه سختی 9 است. دیگر مواد تشکیل دهنده  سنگ کوارتز، رزین و پودر سنگ است.

تفاوت کورین و کوارتز

کورین و یا همان سالید سرفیس دارای سطحی خنثی و بدون خلل و فرج و درز می باشد بنابراین ذرات ریز میکروسکوپی و باکتری در سطح صفحه کورین رشد نمی کند
این ویژگی ها باعث شده که سنگ کورین از جمله محدود محصولاتی باشد که مورد تایید برای استفاده در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی هستند.

کوارتز چیست ؟

ماده اصلی تشکیل دهنده صفحات کوارتز سیلیس میباشد.سیلیس جز سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است  که درجه سختی آن 7 است (درجه سختی الماس 9 است).

در سنگ کوارتز به علت فاقد بودن هر گونه خلل و فرج  , هیچ گونه رشد باکتری و میکروب را نخواهیم داشت بدین دلیل،صفحات کوارتز را آنتی باکتریال می نامند .

تفاوت کورین و کوارتز: وزن کم و مقاومت بالای کوارتز از دیگر مزایای سنگ مهندسی کوارتز است. در صورت استفاده از ذرات شیشه , آینه , سنگ های زینتی و صدف در سنگ کوارتز می توان زیبایی و جذابیت خاصی به آنها داد و به سادگی در مکان های مختلف با طراحی های خاص از سنگ کوارتز استفاده نمود .

در آزمایشات انجام شده اخیر شرکت برتون ایتالیا روی سنگ مهندسی کوارتز در رقابت با محصولات مشابه نشان داده شده است که کوارتز فاقد ترکیبات ارگانیک و فرار سمی  که عواملی بسیار مضر جهت تعادل زیست محیطی هستند می باشد.

کانترتاپ آشپزخانه در حقیقت میزکار است از اینرو مقاومت به خراش از جمله مهم ترین مواردی است که می بایست در طراحی یک آشپزخانه مدرن مد نظر قرار گیرد.شما به سادگی می توانید از چاقو جهت برش بر روی این صفحه کابینت کوارتز استفاده نمائید.وجود 93% کوارتز در صفحات ساخت ما منجر به این گشته است که کوارتز نسبت به خراش مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

تفاوت کورین و کوارتز
تفاوت کورین و کوارتز

تفاوت کورین و کوارتز

1-کورین بدون هیچ گونه درز میباشد ولی کوارتز در محل جوینت(اتصال) دو صفحه دارای درز است.
2- از لحاظ مقاوت کوارتز مقاومت بالاتری دارد و کاملا ضد خش میباشد بدین دلیل سنگ کوارتز صد در صد آنتی باکتریال است.
3-کورین قابل تعمیر است ولی کوارتز تعمیر پذیر نیست.

با توجه به موارد ذکر شده بالا شما میتوانید به راحتی بین این دو متریال ،بهترین صفحه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
سنگ رویه کابینت کوارتز
کوارتز 6106

×