سنگ مهندسی کوارتز چیست؟

سنگ مهندسی کوارتز چیست؟

سنگ مهندسی کوارتز چیست؟


سنگ مهندسی کوارتز چیست؟

سنگ مهندسی کوارتز چیست؟

قیمت سنگ مهندسی کوارتز
سنگ مهندسی کوارتز که ماده اصلی تشکیل دهنده آن سیلیس میباشد و از مقاوم ترین مواد طبیعی است که ویژگی سیلیس به سنگ مهندسی کوارتز منتقل شده و باعث میشود سنگ مهندسی کوارتز مقاومت بالایی در برابر  خط و خش  داشته باشد . همچنین 6 تا 7 % رزین و پیگمنت باعث شده است که سنگ مهندسی کوارتز از جمله سنگ های بدون متخلل و آنتی باکتریال باشد .استحکام سنگ مهندسی کوارتز باعث می شود که به طور طبیعی در برابر سایش ، خراشیدگی ، فرورفتگی و حتی اسیدها مقاومت کند. سنگ مهندسی کوارتز ماده ای غیر سمی و غیر آلرژی زا است که طول عمر بسیار بالایی دارد .

در سنگ مهندسی کوارتز چون هیچگونه خلل و فرجی روی صفحه وجود ندارد ,  رشد باکتری و میکروب را نخواهیم داشت بدین دلیل، سنگ مهندسی کوارتز را آنتی باکتریال می بر خلاف تصور عموم سنگ مهندسی کوارتز در یک متر مربع تنها 1-2 کیلو با کورین تفاوت دارد .

 

سنگ مهندسی کوارتز چیست؟

برندهای سنگ مهندسی کوارتز :

یکی از عوامل در اختلاف کیفیت بین سنگ مهندسی کوارتز برندهای سنگ مهندسی کوارتز است که به دو دسته سنگ مهندسی کوارتز ابرانی و سنگ مهندسی کوارتز اسپانیایی (کره ای) تقسیم میگردد .

برند سنگ مهندسی کوارتز ایرانی : سنگ مهندسی کوارتز توتم فلات سنگ ، سنگ مهندسی کوارتز برد استون ، سنگ مهندسی کوارتز آذرین پارس ، سنگ مهندسی کوارتز کاینداستون

 

سنگ مهندسی کوارتز چیست؟

سنگ کوارتز مهندسی اسپانیایی و کره ای : سنگ مهندسی کوارتز سایلستون اسپانیا ، سنگ مهندسی کوارتز هنستون کره

صفحه کابینت کوارتز

ابعاد سنگ مهندسی کوارتز :

ابعاد سنگ مهندسی کوارتز 300*140 ،315*155

ضخامت سنگ مهندسی کوارتز 12 میلیمتر و 20 میلیمتر است .

جهت مشاهده رنگ های کوارتز و قیمت سنگ کوارتز به لینک زیر مراجعه نمایید:

قیمت سنگ مهندسی کوارتز:

 

قیمت سنگ مهندسی کوارتز چیست؟ بر اساس بر اساس کارخانه تولیدی و کشور سازنده سنگ مهندسی کوارتز ، طرح روی سنگ مهندسی کوارتز ، ابعاد سنگ مهندسی کوارتز و ضخامت سنگ مهندسی کوارتز متفاوت است . طرح های رگه دار قیمت بالاتری نسبت به دانه دار در سنگ کوارتز دارند.جهت مشاهده قیمت سنگ کوارتز  به لینک روبرو مراجعه نمایید : قیمت سنگ کوارتز

نحوه محاسبه قیمت سنگ مهندسی کوارتز :

1-عرض استاندارد سنگ مهندسی کوارتز
قیمت استاندارد سنگ مهندسی کوارتز بر اساس عرض 60 سانت ، پیشانی 5 الی 6 سانت و قرنیز 3 سانت میباشد . بر طبق این ابعاد هر چه عرض سنگ مهندسی کوارتز افزایش پیدا کند بر متر طول صفحه ضریب میخورد بدین صورت که اگر یک متر طول در عرض 120 سانت داشته باشیم به 1 متر طول صفحه ضریب 2 میخورد و متراژ 2 محاسبه میگردد به همین صورت برای بقیه ضرایب عرض صفحه نیز اعمال میگردد .

2-قرنیز سنگ مهندسی کوارتز
قرنیز سنگ کوارتز فقط 90 درجه اجرا میشود و تاثیری در قیمت نخواهد داشت .

3-ابزار کلاسیک سنگ مهندسی کوارتز
ابزار کلاسیک نیز بر حسب نوع ابزار کلاسیک که میتواند یک پله کوچک ، دو پله ، سه پله کلاسیک ، و ابزار های مختلف هر یک بر اساس نوع صفحه کوارتز  و ابزار کلاسیک از 150.000 تومان متغیر است .

قرنیز

نصب سینک زیر صفحه ای نیز هزینه جداگانه خواهد داشت .

4-برند سنگ مهندسی کوارتز
جدا از این مسائل عامل تعیین کننده در سنگ مهندسی کوارتز چیست؟ ، جنس ورق کوارتز است . ورق های کوارتز کره ای نظیر سامسونگ  رادیانز ، و سایلستون همه نقریبا در یک رنج قیمت هستند و اختلاف قیمت بیشتر بر اساس طرح روی صفحه کوارتز است .
سنگ مهندسی کوارتز چیست؟
کوارتز ایرانی نیز به همین صورت محاسبه میشود . کوارتز توتم فلات سنگ ، کوارتز آذرین پارس ، کوارتز کاینداستون  همگی در یک رده قیمت میباشند و با کمی اختلاف نسبت به کیفیت با هم قرار دارند .
5-پیشانی جلو کار سنگ مهندسی کوارتز
مورد دیگر پیشانی سنگ کوارتز است ، پیشانی استاندارد جلو کار کوارتز 5 سانت ، هر چه قدر پیشانی جلوتر رود بر حسب اینکه ورق اضافه باید استفاده بشود یا خیر و میزان عرض صفحه ، میتواند جداگانه محاسبه گردد .
6-طرح روی سنگ مهندسی کوارتز 
در سنگ کوارتز دانه درشت و دانه اکلیلی قیمت پایین تری نسبت به طرح های رگه دار و ابر و بادی کوارتز دارند .
کوارتز فلات سنگ رگه ابر و بادی

کاربرد سنگ مهندسی کوارتز :
-صفحات کابینت آشپزخانه سنگ کوارتز
-روشویی سنگ کوارتز منازل ، ساختمان های تجاری و اداری
-مبلمان اداری
-سرویس بهداشتی و حمام سنگ کوارتز
-میزهای آزمایشگاهی سنگ کوارتز

سختی سنگ مهندسی کوارتز :

کانترتاپ آشپزخانه در حقیقت میزکار خانم های خانه است از اینرو مقاومت به خراش از جمله مهم ترین مواردی است که می بایست در طراحی یک آشپزخانه مدرن مد نظر قرار گیرد.شما به سادگی می توانید از چاقو جهت برش بر روی این صفحه کابینت کوارتز استفاده نمائید.وجود 93% کوارتز در صفحات ساخت ما منجر به این گشته است که کوارتز نسبت به خراش مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

صفحه کابینت

مزایای سنگ مهندسی کوارتز :

-مقاوم در برابر نفوذ لکه ، باکتری ، قارچ و رطوبت
-تنوع رنگ و زیبایی ظاهری
-ثبات رنگ
-دوام بسیار بالا- مقاوم در برابر ترک خوردگی و شکستن
-ضد خط و خش
-عمر مفید طولانی بدون نیاز به پولیش مجدد
-عدم جرم گیری و نظافت آسان
-تنوع رنگ و زیبایی ظاهری
-مقاومت در برابر آتش سوزی

معایب سنگ مهندسی کوارتز:

-عدم یکپارچگی در محل اتصالات

-عدم قابلیت ترمیم پذیری

تقاوت کورین و کوارتز :

کورین و کوارتز دو متریال متفاوت هستند . کورین سنگ مصنوعی میباشد و کوارتز به عنوان سنگ مهندسی است .

مقاومت در برابر خط و خش : سنگ کوارتز از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش نسبت به کورین بالاتر است و دیرتر از کورین خط و خش میگیرد .
یکپارچگی صفحه و درز در اتصالات : در کورین در محل اتصال دو صفحه با استفاده از چسب همرنگ و پولیش درزها مشخص نمیشود و صفحه کاملا یکپارچه به نظر میرسد ولی درکوارتز این طور نیست و با توجه به مهارت فرد متخصص ، درزها قابل مشاهده میباشند .
وزن : سنگ کوارتز و سنگ کورین از لحاظ وزن از سنگ طبیعی سبک تر هستند و از لحاظ وزنی در یک رنج قرار دارند .
قابلیت خم پذیری : خم پذیری در کورین با استفاده از دستگاه ترموفرمینگ قابلیت بیشتری نسب به سنگ کوارتز دارد
تعمیر صفحات : سنگ کورین قابل تعمیر بوده ولی سنگ کوارتز به دلیل مشخص بودن درز بین صفحات ، قابل تعمیر نمیباشد .

×