مقایسه کورین و کوارتز

فرق کورین و کوارتز

فرق کورین و کوارتز


مقایسه کورین و کوارتز

مقایسه کورین و کوارتز: یکی از عوامل مهم در کورین و کوارتز مقایسه کورین و کوارتز است که باعث میشود در انتخاب بین این دو صفحات راحت تر تصمیم گیری صورت پذیرد . در این مقاله به بررسی موارد مقایسه  کورین و کوارتز از چندین نظر بررسی می کنیم . از موارد مهم جهت مقایسه کورین و کوارتز میتوان ضد آب بودن کورین و کوارتز ، مقایسه کورین و کوارتز از جهت لک پذیری ، مقایسه کورین و کوارتز از جهت جدب آب و … اشاره نمود .

مقایسه کورین وکوارتز از جهت ضد آب بودن: کورین و کوارتز هر دو ضد اب هستند.به این دلیل از لحاظ مقایسه کورین و کوارتز یکی هستند. اما باید این نکته را در نظر گرفت  در مورد بعضی از صفحات کورین نا مرغوب ممکن است دارای جدب آب نیز باشند .

مقایسه کورین وکوارتز از جهت انتی باکتریال  بودن: کورین و کوارتز هر دو انتی باکتریال هستند. اما کورین به دلیل مقاومت پایین تر نسبت به کوارتز زودتر خط و خش میگیرد و در محل های خش گرفتگی ممکن است باکتری و میکروب نقوذ کند بدین دلیل کوارتز جهت کابینت آشپزخانه که به عنوان صفحه ورک تاپس نامیده میشود از کیفیت بالاتری نسبت به کورین برخوردار است .

مقایسه کورین وکوارتز از جهت لوکس بودن: کورین و کوارتز هر دو نوعی متریال لوکس برای طراحی داخلی به حساب می ایند.به همین دلیل مقایسه کورین و کوارتز از جهت های مختلف بررسی می گردد. با این حال کوارتز به دلیل تنوع در طرح های رگه دار و ابر بادی بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد و متریال به روزتری است .

مقایسه کورین وکوارتز از جهت تنوع رنگی و طرح :

کورین و کوارتز هر دو دارای طیف گسترده ی رنگی می باشند و تفاوت شایع کورین و کوارتز در طرح این دو است کورین بیشتر شامل طرح های ساده و همراه با خورده ستگ های دیگر داخل ان است ولی کوارتز بیشتر شامل طرح هایی مشابه به سنگ طبیعی که دارای رگه سنگ هست می باشد.لازم به ذکر هست هر دو شامل طرح هایی مناسب برای طراحی مدرن و کلاسیک اشپزخانه می باشند.

مقایسه کورین وکوارتز از جهت قابلیت خم و انعطاف پذیری:

کورین به دلیل اینکه سنگ مصنوعی است قابلیت رفتن در کوره و گرفتن هر فرم خمی را دارد ولی کوارتز سنگ مهندسی است و فقط می شود به حالت منحنی برش بخورد و قابلیت خم شدن ندارد.به همین دلیل مقایسه کورین و کوارتز از جهت انعطاف پذیری شباهتی ندارند. و کورین قابلیت بالاتری دارد .

مقایسه کورین وکوارتز از جهت جای درز کورین و کوارتز:

در صفحه های کورین جای درز معلوم نیست و صفحه یکپارچه  نشان داده می شود که این امر با ساب و پولیش  وجود درز از بین میرود . ولی در کوارتز جای درز معلوم می شود و قابل پوشش نیست .

مقایسه کورین وکوارتز از جهت خط و خش پذیری:

کوارتز از سختی بالایی بر خوردار است و جسمی مانند الماس فقط می تواند بر روی ان خط بندازد به همین سبب به هیچ وجه جای خط و خشی بر روی ان نمی ماند ولی کورین سنگ مصنوعی است و بعد از گذر زمانی بر روی ان خط و خش می افتد که باید هر چند سال یک بار صاب و پولیش بر روی ان انجام شود.
بعد از اتمام مقایسه کورین و کوارتز نتیجه گیری نهایی بدین صورت است که با وجود اینکه کورین جای درز نخواد داشت اما از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش و مات شوندگی همچنین وجود طرح های به روز تر و رگه دار کوارتز از کیفیت بالاتری نسبت به کورین برخوردار است مگر در مواقعی که نقشه دارای طرح قوس باشد و اینکه طول صفحه زیاد باشد و به خاطر حذف درزهای زیاد روی صفحه ، کورین انتخاب شود .

نمونه و سمپل رنگ کوارتز ایرانی توتم فلات سنگ

×