میز کورین

میز کورین


میز بار

انواع میز بار

برای انتخاب میز بار ، بعد از تعیین طرح روی آن ، نوبت به انتخاب طرح روی آن  هست .م که در انتخاب این موارد ، باید آیتم های قیمت پایه و سنگ رویه، کیفیت و طرح روی آن مشخص شود .

پایه میز بار :

پایه  به دو صورت پایه استیل و پایه آهنی قابل اجرا است . از محاسن پایه استیل میتوان وزن سبک آن را نسبت به پایه آهنی در نظر گرفت ولی قیمت پایه استیل از آهنی بالاتر خواهد بود و همچنین یک سری از طرح ها فقط با پایه آهنی قابل اجرا میباشد .
پایه آهن از لحاظ قیمت پایین تر بوده  اما وزن بالایی دارند که باعث میشود در جابه جایی کمی سخت باشد

میز بار

طرح روی سنگ میز بار :

طرح روی سنگ ، میتواند به صورت ساده و رگه دار باشد . در طرح های ساده میتوان از متریال کورین و یا گرانیت های ساده استفاده نمود . برای طرح های رگه دار از سنگ های مرمریت که طرح های ماربل دارند ، سنگ کوارتز رگه دار استفاده نمود .

جنس روی سنگ میز بار :

میز بار پرسلان :

پرسلان از متریال های بسیار مناسب و زیبا  است . از مزایا پرسلان قیمت مناسب تر آن نسبت به سنگ گرانیت و تنوع زیاد در طرح و رنگ است . اما یکی از معایب پرسلان میزان شکنندگی آن است که حتما باید در هنگام ساخت ، اقدامات لازم جهت مقاوم سازی صورت پذیرد .

میز رستوران کوارتز

میز بار ماربل :

میز ماربل به دلیل رگه های بسیار زیبایی که داره و قیمت مناسبی که نسبت به گرانیت دارد طرفداران زیادی دارد از طرفی مقاومت بالا در برابر شکستگی از دیگر مزایا آن است . اما به دلیل جذب آب بالا ، هنگام استفاده حتما باید خشک شود و علاوه بر این میتوان با استفاده از پوشش های نانو از جذب آب آن جلوگیری کرد .

میز بار ماربل

میز بار شیشه ای :

شیشه  گه در خیلی از طراحی های مینیمال قابل استفاده است . همچنین پایه آن  را میتوان با آهن ، استیل و یا سنگ ترکیب نمود که در طراحی های امروز ترکیب پایه میز سنگی با  شیشه خیلی زیبا خواهد شد .

 

میز بار سنگی :

یکی دیگر از نمونه های پر طرفدار ، میز بار سنگی است که از انواع سنگ های گرانیت ، مرمریت و یا سنگ های مصنوعی میتوان استفاده نمود . که هر یک از این متریال ها مزایا و معایب خود را دارند :

میز گرانیت :

میز گرانیت به دلیل مقاومت بالای گرانیت ار متریال های بسیار عالی جهت اجرا است . اما قیمت بالای گرانیت باعث شده است این متریال کمتر استفاده شود .

میز بار مرمریت :

مرمریت به دلیل طرح های ماربل بسیار زیبایی که ذارد و همچنین قیمت به نسبت مناسبی که دارد در طرح ماربل بسیار طرفدار است . اما با وجود اینکه طرح های ماربل با تنوع زیادی وجود دارد و همچنین قیمت مناسب مرمریت ها ، شکنندگی میزهای مرمریت یکی از معایب این میزها هستند علاوه بر این به دلیل قدرت جذب آب که مرمریت دارند ، برای جلوگیری از خراب شدن آن بهتر است یک لایه نانو به صورت پوشش جهت جلوگیری از جذب آب و لکه شدن صفحه هر چند سال یکبار انجام پدیرد .

میز بار کوارتز :

یکی از متریال های بسیار با کیفیت با قیمت مناسب تر نسبت به گرانیت ، کوارتز است . صفحات کوارتز به دلیل جذب آب صفر ، لکه نمیشوند علاوه بر این مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارند . یکی دیگر از مزایا آن ، وزن کمتر آن نسبت به گرانیت است که باعث میشود جابه جایی این صفحات راحت تر صورت پذیرد .
در لینک زیر میتوانید نمونه رنگ های کوارتز را مشاهده نمایید :
نمونه رنگ های کوارتز

میز بار کورین :

یکی دیگر از متریال های مناسب  ، کورین است . کورین به دلیل قابلیت بالا در خم پذیری جز تنها متریالی است که در طرح های کرو و خاص قابلیت اجرا دارد . علاوه بر این کورین ، در تمامی سایز ها و ابعاد بدون هیچ درزی و کاملا یکپارچه قابل اجرا میباشد . که دو مورد جز بهترین فاکتور های در انتخاب کورین میباشد .

×