نحوه محاسبه قیمت کورین

نکات خرید سنگ کورین

نکات خرید سنگ کورین


طریقه و نحوه محاسبه قیمت کورین

نحوه محاسبه قیمت کورین ، بر اساس فاکتور متر طول ، عرض صفحه ، پیشانی جلو کار ، قرنیز ، ابزار کلاسیک و مدل سینک متفاوت میباشد .
1-عرض استاندارد کورین
قیمت استاندارد کورین بر اساس عرض 60 سانت ، پیشانی 5 الی 6 سانت و قرنیز 3 سانت میباشد . بر طبق این ابعاد هر چه عرض صفحه کورین افزایش پیدا کند بر متر طول صفحه ضریب میخورد بدین صورت که اگر یک متر طول در عرض 90 سانت داشته باشیم به 1 متر طول صفحه ضریب 1.5 میخورد و متراژ 1.5 محاسبه میگردد به همین صورت برای بقیه ی ضرایب عرض صفحه نیز در نحوه محاسبه قیمت کورین  اعمال میگردد .

نحوه محاسبه قیمت کورین

2-قرنیز کورین
مساله ی دیگر مدل قرنیز است ، قرنیز 90 درجه رایگان بوده ولی قرنیز کرو یا قوس دار بر اساس جنس صفحه  ی کاراز 20 تومان تا 90.000 تومان جداگانه محاسبه میگردد .
4-برند ورق کورین
جدا از این مسائل عامل تعیین کننده در نحوه محاسبه قیمت کورین ، جنس ورق کورین است . ورق های کورین کره ای نظیر سامسونگ استارون ، ال جی و هنکس همه تقریبا در یک رنج قیمت هستند و اختلاف قیمت بیشتر بر اساس طرح و دانه بندی ریز و درشت روی صفحه است .
کورین ایرانی نیز به همین صورت محاسبه میشود که کورین اورانوس ، تکسانیت ، آتیستون ، سوپر استون و می سی همگی در یک رده قیمت میباشند و با کمی اختلاف نسبت به کیفیت با هم قرار دارند و در نحوه محاسبه قیمت کورین  موثر است .
5-پیشانی جلوی کار کورین
مورد دیگر پیشانی است ، پیشانی استاندارد جلو کار کورین 5 سانت ، هر چه قدر پیشانی جلوتر رود بر حسب اینکه ورق اضافه باید استفاده بشود یا خیر و میزان عرض صفحه ، میتواند جداگانه محاسبه گردد که باید در نحوه محاسبه قیمت کورین در نظر گرفت .
6-دانه بندی صفحه کورین
در سنگ کورین هر چه دانه بندی کورین بزرگتر باشد و یا داخل صفحه کورین دانه های اکلیلی باشد قیمت ورق کورین افزایش میباشد ولی در کیفیت هیچ تفاوتی بین دانه ریز و دانه درشت وجود نخواهد داشت.
در مجموعه کورین سازه کیفیت حرف اول را میزند بدین دلیل سعی بر آن شده تمامی کورین های ایرانی با چسب های کره ای اجرا شود که مشکلاتی نظیر باز شدن اتصالات پس از مرور زمان و استفاده و بوجود امدن درز در محل صفحه و لبه بوجود نیاید. هر چند که استفاده از چسب کره ای کورین باعث افزایش قیمت در نحوه محاسبه قیمت کورین میشود با این وجود کیفیت همیشه برای ما مهمترین عامل بوده است .
در جدول زیر قیمت کورین ال جی ، سامسونگ و ایرانی را مشاهده خواهید نمود :

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

ساده و دانه ریز کورین سامسونگ

solid & sanded

1.600.000

دانه متوسط کورین سامسونگ

aspen

1.850.000

دانه متوسط اکلیلی ریز

metallic & pebble

1.950.000

دانه اکلیلی درشت کورین سامسونگ

quarry

2.100.000

دانه درشت شیشه ای کورین سامسونگ

tempest

2.900.000

قیمت کورین از متری 1.300.000 تا متری 2.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد . هر چه دانه بندی این صفحات بزرگ تر باشد و دانه های شیشه ای بزرگ تری داشته باشد ، قیمت کورین سامسونگ نیز افزایش میابد ،
دسته بندی قیمت کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی به صورت دانه ریز و ساده که گروه سندد نامیده میشود ، دانه متوسط که گروه اسپن ، پبل و تالوس میباشد و دانه درشت و شیشه ای که گروه تمپست نامیده میشود .در این بین تمپست گران ترین قیمت کورین را فقط به دلیل طرح روی صفحه دارا میباشد و از لحاظ کیفیت تمامی گروه ها دارای کیفیت یکسان میباشند .
در صورت تمایل به مشاهده نمونه رنگ های کورین پیشنهاد میکنیم به بخش رنگ های کورین مراجعه نمایید .
صفحه کابینت کورین

لیست قیمت کورین ایرانی :

لیست قیمت صفحه کابینت کورین ایرانی از متری 1.000.000 تا متری1.8000.000 تومان بر اساس دانه بندی های متفاوت میباشد . که این قیمت بر اساس کارخانه های تولیدی و طرح روی صفحه کورین متفاوت میباشد . کورین های ایرانی اجرا شده توسط کورین سازه به نام کورین اورانوس ، کورین آتیستون ، کورین تکسانیت ، فابریون و کورین سوپراستون میباشد.ولی باید بدانید که کیفیت هر کدام از این برند های ایرانی متفاوت میباشد و برای انتخاب با توجه به کاربرد، رنگ مورد نظر و کارایی مورد نیاز باید بهترین انتخاب صورت پذیرد . قیمت ورق کورین ایرانی نیز از 1.900.000 تومان به بالا شروع میشود .

نحوه محاسبه قیمت کورین

این نکته را باید در نظر بگیریم که قیمت کورین های ایرانی بر اساس کارخانه تولیدی نیز متفاوت میباشد و مجموعه کورین سازه تنها با تولید کنندگان با کیفیت خوب کورین کار خواهند کرد و هیچ گاه کیفیت رو فدای قیمت نکرده ایم، این را باید بدانیم متاسفانه بعضی از سودجویان کورین ایرانی و یا چینی را به نام کورین کره ای اجرا میکنند که در نهایت به علت تفاوت کیفیت این اختلافخود را بعد از چند مدتی نشان خواهد داد .

×