کانتر کورین و کوارتز

کانتر کورین و کوارتز

کانتر کورین و کوارتز


کانتر کورین و کوارتز

 

کانتر کورین و کوارتز در طراحی داخلی کاربرد فراوانی دارد.از جمله مکان های مورد استفاده کانتر کورین و کوارتز در اشپزخانه منازل،رستوران ها،مغازه ها،کانتر های فروش،داروخاه،هتل،بیمارستان و…… می باشد.

به دلیل مزیت سنگ های کورین و کوارتز نسبت به دیگر متریال ها در معماری داخلی جدید بسیار از سنگ کورین و کوارتز برای طراحیکانتر کورین و کوارتز استفاده می باشد.
جهت اجرای کانتر کورین و کوارتز با متریال های مختلفی نظیر کورین ، کوارتز ، پرسلان ومارمونایت  قابل اجراست . بین تمامی این متریال ها ، کورین  میتواند یکی از بهترین متریال جهت اجرای کانتر کورین و کوارتز باشد .

از دلایل مزایا  کورین برای اجرای کانتر ها و یا استیشن  پرستاری کانتر  ، میتوان بدون درز بودن کورین در تمامی کانتر کورین و کوارتز لابی و بیمارستان را نام برد . قوس پذیری کورین نیز در طراحی خاص جهت کانتر کورین و کوارتز و قابلیت تعمیر پذیری کانتر کورین ، از مهم ترین عوامل در انتخاب صفحه کورین جهت اجرا کانتر کورین و کوارتز است .
از مهم ترین اصول در اجرای یکی از موارد خیلی مهم در اجرای کانتر  ، زیر سازی  کانتر کورین و کوارتز است که تمامی اصول اجرایی  توسط تیم کورین سازه بررسی میگردد که دارای  تجربه های متعدد  در اجرای کانترها در سراسر کشور است .

در کانتر های کورین و کوارتز نقشه شاپ  جزاصولی ترین بخش ها در اجرای کانتر ها است .

یکی از موارد مهم در اجرای میز و کانترها انتخاب نمونه رنگ  کانتر است که در لینک زیر نمونه ها موجود میباشد :
همچنین میتوان جهت دریافت کاتالوگ محصولات  به شماره واتس اپ پیام دهید .
کانتر کورین و کوارتز

از دیگر موارد جهت تعیین کانتر کورین و کوارتز انتخاب طرح مورد نظر است که شما میتوانید با دریافت کاتالوگ کانتر رسشپن تمامی نمونه های کانتر را مشاهده نمایید . علاوه بر این میتوان از هنگام طراحی کانتر کورین از ترکیب چند متریال جهت زیبا شدن اجرا و همچنین کاهش در قیمت کانتر استفاده نمود . به طور مثال میتوان از کوارتز برای رویه کانتر به دلیل مقاومت بالا در برابر خط و خش  از ام دی اف برای بدنه کانتر به دلیل کاهش قیمت کانتر ها استفاده نمود . و یا از پرسلان 9 میل برای بدنه کانتر و از پرسلان 12 میل برای خود کانترتاپس استفاده نمود

کانتر کورین و کوارتز

تنوع رنگی:

کورین و کوارتز هر دو دارای طیف گسترده ی رنگی می باشند و تفاوت شایع کورین و کوارتز در طرح این دو است کورین بیشتر شامل طرح های ساده و همراه با خورده ستگ های دیگر داخل ان است ولی کوارتز بیشتر شامل طرح هایی مشابه به سنگ طبیعی که دارای رگه سنگ هست می باشد.لازم به ذکر هست هر دو شامل طرح هایی مناسب برای طراحی مدرن و کلاسیک اشپزخانه می باشند.

قابلیت خم و انعطاف پذیری:

کورین به دلیل اینکه سنگ مصنوعی است قابلیت رفتن در کوره و گرفتن هر فرم خمی را دارد ولی کوارتز سنگ مهندسی هست و فقط می شود به حالت منحنی برش بخورد و قابلیت خم شدن ندارد.

جای درز:

در صفحه های کورین جای درز معلوم نیست و صفحه یکپارچه  نشان داده می شود ولی در کوارتز جای درز معلوم می شود و قابل پوشش نیست .

خط و خش پذیری:

کوارتز از سختی بالایی بر خوردار است و جسمی مانند الماس فقط می تواند بر روی ان خط بندازد به همین سبب به هیچ وجه جای خط و خشی بر روی ان نمی ماند ولی کورین سنگ مصنوعی است و بعد از گذر زمنی بر روی ان خط و خش می افتد که باید هر چند سال یک بار صاب و پولیش بر روی ان انجام شود.

کانتر کورین و کوارتز

×