کوارتز آشپزخانه

سنگ مهندسی کوارتز چیست؟

سنگ مهندسی کوارتز چیست؟


کوارتز آشپزخانه

کوارتز آشپزخانه در این مقاله میخواهیم به بررسی کوارتز آشپزخانه ، مزایا و معایب سنگ کوارتز ، قیمت کوارتز آشپزخانه و سنگ های کوارتز موجود در ایران بپردازیم . ممکن است در زمان انتخاب بین کورین ، کوارتز و سنگ طبیعی مردد باشید و هر کس طبق فعالیت و موجودی خود شما را به سمت یکی از این تاپس ها برده است .اول از همه باید بدانید هر کدام از این ها دارای مزایا و معایب متفاوتی میباشد تا بتوانید با توجه به کاربرد و هزینه در نظر گرفته شده بهترین انتخاب را داشته باشید .
در ابتدا میخواهیم اطلاعات مختصری در مورد کوارتز آشپزخانه بدانیم . سنگ کوارتز آشپزخانه چیست ؟
نود و سه درصد صفحات کوارتز را سیلیس تشکیل داده است که یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است  که درجه سختی آن 7 است . بدین ترتیب با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته , خواص سیلیس به محصول منتقل شده و موجب می گردد کوارتز آشپزخانه در برابر خراش سائیدگی و ضربه مقاومت بالایی داشته باشد.به دلیل عدم وجود خلل و فرج در محصول , امکان رشد و تکثیر باکتری و میکروب مخصوصا در مکان های مرطوب وجود ندارد و از اینرو صفحات کوارتز را آنتی باکتریال می نامند . از دیگر مشخصه های سنگ مهندسی کوارتز می توان به وزن کم و مقاومت بالای آن اشاره نمود .
کوارتز سنگی ضد باکتری می باشد . درواقع کوارتز نفوذ ناپذیر بوده و فاقد هر گونه خلل و فرج جهت ورود و رشد باکتری می باشند. از اینرو سنگ کوارتز در کلیه محیط هایی که اهمیت عدم وجود میکروب احساس می گردد. چون هتل ها , سالن های غذاخوری , آشپزخانه ها , سرویس های بهداشتی و مراکز تجاری پر تردد استفاده میشود  .
صفحه کابینت کوارتز
قیمت سنگ کوارتز آشپزخانه
قیمت سنگ کوارتز آشپزخانه بر اساس کارخانه تولید شده ، ابعاد سنگ ، ضخامت صفحه کوارتز ، طرح سنگ کوارتز آشپزخانه و رنگ آن متفاوت است . در حال حاضر کوارتز های موجود در بازار به برند زیر تقسیم میشوند: کوارتز سایلستون ، کوارتز توتم (کوارتز ایرانی ) ، کوارتز فلات سنگ ، کوارتز سامسونگ (رادیانز) .
ابعاد سنگ کوارتز آشپزخانه به طور کلی 300*120،  300*140  ،  320*168  سانتی متر میباشد . ضخامت صفحات کابینت کوارتز هم 12 میل و 2 سانت است که هر چه ضخانت صفحه بیشتر باشد،قیمت سنگ کوارتز کابینت بالاتر است

کارخانه های تولیدی سنگ کوارتز آشپزخانه که در حال حاضر در ایران موجود میباشند شامل کوارتز سایلستون،کوارتز رادیانز،کوارتز کامپک، کوارتز توتم(کوارتز فلات سنگ) است.

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

کوارتز آشپزخانه ایرانی درجه 1

دانه ریز و دانه درشت

1.400.000 – 800.000

کوارتز آشپزخانه ایرانی درجه 1

رگه دار

1.400.000 – 1.200.000

کوارتز آشپزخانه اسپانیایی سایلستون

سری پراجکت

1.900.000 – 1.400.000

کوارتز آشپزخانه اسپانیایی سایلتسون

سری پریمیوم ، لاکچری ، اترنال

2.000.000 – 2.900.00

کوارتز آشپزخانه کره ای سامسونگ

دانه ریز و دانه درشت

1.300.000 – 2.200.000

سنگ مصنوعی کوارتز
مقایسه کورین کوارتز و سنگ طبیعی
برای پاسح دادن به این سوال باید گفت که به صورت کلی نمیتوان گفت کورین بهتر است یا کوارتز و یا سنگ طبیعی ؟ و هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود میباشند . اما اگر بخواهیم مقایسه قیمتی داشته باشیم میتوان گفت قیمت سنگ طبیعی از این دو پایین تر است و کورین و کوارتز هر دو تقریبا در یک رنج قیمتی میباشند . جال میپردازیم به مقایسه کورین و کوارتز
مقاومت در برابر خط و خش :
سنگ کورین در برابر خط و خش مقاومت کمتری نسب به کوارتز دارد . البته در کورین با یک ساب و پولیش ساده ، صفحه مانند روز اولش میشود .یکپارچگی صفحه و درز در اتصالات :
در کورین در محل اتصال دو صفحه با استفاده از چسب همرنگ و پولیش درزها مشخص نمیشود و صفحه کاملا یکپارچه به نظر میرسد ولی درکوارتز این طور نیست و با توجه به مهارت فرد متخصص ، درزها قابل مشاهده میباشند .وزن :
هر دو این صفحات از لحاظ وزن از سنگ طبیعی سبک تر هستند و از لحاظ وزنی در یک رنج قرار دارند .قابلیت خم پذیری :
خم پذیری در کورین با استفاده از دستگاه ترموفرمینگ قابلیت بیشتری نسب به کوارتز داردتعمیر صفحات :
سنگ کورین قابل تعمیر بوده ولی کوارتز به دلیل مشخص بودن درز بین صفحات ، قابل تعمیر نمیباشد .
برای مشاهده رنگ های کوارتز به لینک زیر مراجعه نمایید:

×