کورین ایرانی یا کورین خارجی؟

قیمت جدید کورین سامسونگ

قیمت جدید کورین سامسونگ


کورین ایرانی یا کورین خارجی؟

انواع کورین ایرانی یا کورین خارجی؟

 

یکی از سوال هایی که بیشتر مشتریان در هنگام خرید میپرسند و در انتخابشون دچار تردید میشوند این است که کورین ایرانی یا کورین خارجی؟

 

برای پاسخ به این سوال باید چند عامل رو در نظر گرفت ، اول از همه اینکه کاربرد کورین برای جه منظوری است ؟کورین ایرانی یا کورین خارجی؟

 

 

قیمت کورین ایرانی یا کورین خارجی؟ قیمت کورین هم از عوامل مهم در انتخاب است . طرح رویه کورین هم با توجه به دکوراسیون آشپزخانه و فرنیچر نقش بسزایی در انتخاب کورین دارید و در اخر کارخانه تولیدی و مزایا و معایب کورین میباشد . در مقاله زیر کلیه این فاکتور ها بررسی میشود .

 

کورین ایرانی یا کورین خارجی؟ کورین ایرانی موجود در بازار ایران کورین ارانوس ، آتیستون ، تکسانیت ، سوپراستون و فابریون میباشد . تمامی این کورین ها با اندکی اختلاف در یک رده کیفیتی میباشند و برای انتخاب بین این ها با توجه به رنگ میتوانید از مشاورین کورین سازه کمک بخواهید . کورین های خارجی در ایران هم اکثر کره ای و برای برند های سامسونگ و یا لوته ، الجی و هنکس میباشند . که از لحاظ کیفیتی مشابه یکدیگر میباشند .

 

اگر متراژ صفحه کورین ،متراژ خیلی زیادی نیست ، واقعیت این است با در نظر گرفتن اینکه قیمت کورین خارجی بالاتر است ولی با توجه به کیفیت بالاتر آن ، به کورین ایرانی ارجحیت دارد. اما اگر متراژ صفحه بالا باشد اختلاف قیمت کورین ایرانی و خارجی بالا در میاد و میتوان با محاسبه اختلاف قیمت انتخاب دقیق تری انجام داد .

 

از طرف دیگر کورین ایرانی یا کورین خارجی؟ کورین برای مکان هایی نظیر شوروم و یا روشویی که استفاده کمتری از کانترتاپس دارند مناسب تر است .

قیمت کورین کره ای در حال حاضر از متری 6.000.000 تومان شروع میشود و کورین ایرانی از متری 3.900.000 تومان میشود .

 

جهت مشاهده نمونه رنگ های کورین کره ای و ایرانی به لینک زیر مراجعه نمایید :
رنگ کورین

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کورین سامسونگ و ال جی به لینک زیر مراجعه نمایید :
قیمت کورین

 

 

مزایای کورین :

 

1-یکپارچه و بدون درز بودن صفحات کورین :

صفحه کورین پس از پایان نصب کاملا  یکپارچه و بدون درز بوده .  درز های بین صفحات با چسب  هم رنگ پر می شود و نتیجه کار صفحه ای کاملا یکپارچه و بدون درز است. در کورین ابعاد صفحات اصلا اهمیتی ندارد و در نهایت کار کاملا یکپارچه بوده این امر باعث میشود  باکتری و میکروب در بین درز ها سرایت نکند.

 

2-قابلیت فرم پذیری و شکل پذیری سنگ کورین :

کورین از طریق کوره های حرارتی صنعتی و قالب گیری ، قابلیت فرم پذیری دارد فقط باید در نظر گرفت که این موارد فقط در کورین های کره ای و بعضی از کورین های ایرانی قابل اجرا میباشد .

 

3-مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی :

سنگ کورین در مقابل اکثر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد  بدین دلیل گزینه مناسبی جهت آزمایشگاه ها ، بیمارستان و کانترتاپ آشپزخانه است .

 

4-آنتی باکتریال و ضد باکتری بودن صفحات کورین :

کورین بدلیل نبود خلل و فرج و بدون درز بودن کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری میباشد.

 

5-ضد آب بودن کورین :

صفحات کورین ضد آب بوده و از این رو در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، رستوران ها ، سرویس بهداشتی عمومی گزینه بسیار مناسبی است .

 

6- تنوع طرح و رنگ کورین :

تنوع زیادی در طرح و رنگ کورین موجود است ، شما میتوانید نمونه رنگ های کورین را در این لینک مشاهده نمایید: رنگ کورین

 

7-قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین :

کورین بدلیل مصنوعی بودن قابلیت ترمیم و تغییر در ابعاد را توسط نیروی مجرب کورین کار ، دارا میباشد .

 

 

 

معایب کورین  :

 

1-کم شدن شفافیت  کورین :

کم شد و از دست دادن شفافیت کورین از معایب کورین به شمار می آید که با وسیله پولیش قابل ترمیم میباشد .

 

2-نبود مقاومت بالا در برابر خط و خش :

سنگ کورین در برابر کوارتز مقاومت پایین تری در برابر خط و خش دارد ولی توسط پولیش میتوان این مشکل را رفع نمود .

 

کورین چیست ؟

 

کورین نام اولین برند صفحات سالید سرفیس به نام DOPUNT میباشد ، در واقع نام اصلی صفحه کورین ، سالید سرفیس است که شامل ترکیبی از آلومینای تری هیدرات (ATH)، رزین های اکریلیک ، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه ها است.

سنگ مصنوعی کورین ایرانی یا کورین خارجی؟ سنگ کورین صفحات صد در صد اکریلیکی هستند که شامل مشخصه های متعددی میباشند از جمله مهمترین آنها طیف وسیعی از رنگ کورین میباشد که میتواند در اجرای این صفحات در مکان ها و پروژه های مختلف بسیار کارآمد باشد . همچنین قابلیت فرم پذیری صفحات کورین باعث شده است که در پروژه هایی قوس دار، متریال کورین بسیار مورده استفاده قرار گیرد .

 

در صورتی که سنگ کورین خراشیده یا شکسته شوند، در اغلب موارد می توان به سرعت توسط یک شرکت معتبر تعمیرات انجام شود . سینک های ترک خورده نیز می توانند جایگزین شوند . و در صورت ایجان خط و خش و یا مات شدن صفحه میتوان با یک پولیش، سنگ کورین را مانند روز اول تغییر داد . بازار در حال ظهور برای سنگ کورین در محیط تجاری و صنعتی است ، در حالیکه ویژگی های غیر متخلخل آن ، همراه با دوام ، قابلیت بازتولید و شکل پذیری آن، انتخاب بسیاری از طراحان و معماران است.

 

از سنگ کورین استفاده زیادی در بیمارستان ها میشود نظیر روشویی کورین ، زیرا خواص بدون درز آن ، باعث میشود در درزها باکتری و میکروب نفوذ نکند و در محیط ها بهداشتی این امر بسیار مهم است.

 

سنگ کورین با مخلوط کردن رزین اکریلیک، اپوکسی یا پلی استر با پرکننده بوکسیت پودر و رنگدانه ها تولید می شود و تا 60 درجه سانتیگراد و یا بیشتر گرم می شود. سپس مواد خرد شده در ورق ها یا اشکال برش داده می شوند . علاوه بر ظاهر صفحات کورین ویژگی های کاربردی ، صفحات کورین نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته , دوام بالای صفحه کورین، خاصیت ضد لک ،ضد آب بودن و شستشوی آسان و تعمیرات فوری همه از ویژگی های صفحه کورین به شمار می رود.

 

کورین و یا همان سالید سرفیس دارای سطحی خنثی و بدون خلل و فرج و درز می باشد بنابراین ذرات ریز میکروسکوپی و باکتری در سطح صفحه کورین رشد نمی کند.
این ویژگی ها باعث شده که سنگ کورین از جمله محدود محصولاتی باشد که مورد تایید برای استفاده در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی هستند.

 

کورین ایرانی یا کورین خارجی؟

 

قیمت کورین :

 

هر چه دانه بندی این صفحات بزرگ تر باشد و دانه های شیشه ای بزرگ تری داشته باشد، قیمت کورین سامسونگ نیز افزایش میابد ، دسته بندی قیمت کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی به صورت دانه ریز و ساده که گروه سندد نامیده میشود ، دانه متوسط که گروه اسپن ، پبل و تالوس میباشد و دانه درشت و شیشه ای که گروه تمپست نامیده میشود .در این بین تمپست گران ترین قیمت کورین را فقط به دلیل طرح روی صفحه دارا میباشد و از لحاظ کیفیت تمامی گروه ها دارای کیفیت یکسان میباشند .

 

قیمت رویه کابینت کورین  سامسونگ  از متری 1.100.000 تا متری 2.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد.
قیمت رویه کابینت کورین  ال جی  از متری 1.000.000 تا متری 2.2000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد .
قیمت رویه کابینت کورین  ایرانی  از متری 800.000 تا متری 1.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد.

image

×