کورین چیست

کورین چیست

کورین چیست


کورین و یا همان سالید سرفیس چیست؟
کورین چیست

شما در این مقاله تمامی اطلاعات در مورد سنگ کورین ، نمونه رنگ های کورین ، ابعاد سنگ کورین ، قیمت کورین و مزایا و معایب کورین را خواهید دانست .
کورین نام اولین برند صفحات سالید سرفیس به نام DOPUNT میباشد.

در واقع نام اصلی کورین ، سالید سرفیس است که شامل ترکیبی از آلومینای تری هیدرات (ATH)، رزین های اکرلیک ، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه ها است .
کورین چیست

سنگ مصنوعی کورین صفحات %100 اکرلیکی هستند که شامل طیف وسیعی از رنگ کورین که میتواند در اجرای این صفحات در مکان ها و پروژه های مختلف بسیار کارآمد باشد .

فرم پذیری این صفحات باعث شده که در پروژه های قوس دار ،متریال کورین بسیار مورده استفاده قرار گیرد .
در صورتی که سنگ کورین خراشیده یا شکسته شود.غالبا می توان به سرعت توسط یک شرکت معتبر تعمیر شود.

در صورت ایجاد خط و خش و یا مات شدن صفحه میتوان با یک پولیش ، سنگ کورین را مانند روز اول تغییر داد .

کورین و یا همان سالید سرفیس دارای سطحی خنثی و بدون خلل و فرج و درز می باشد بنابراین ذرات ریز میکروسکوپی و باکتری در سطح صفحه کورین رشد نمی کند .
کورین چیست

این ویژگی ها باعث شده که سنگ کورین از جمله محدود محصولاتی باشد که مورد تایید برای استفاده در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی هستند.
جهت مشاهده رنگ های کورین به لینک مراجعه نمایید .
کورین چیست
لیست قیمت کورین سامسونگ

لیست قیمت کورین ایرانی :
کورین چیست

کورین های ایرانی اجرا شده توسط کورین

 سازه با برند های کورین اورانوس ، کورین آتیستون ، کورین تکسانیت ، فابریون و کورین سوپراستون و نیکا میباشد. کیفیت هر کدام از برند های ایرانی متفاوت میباشد و برای انتخاب با توجه به کاربرد و رنگ مورد نظر باید بهترین انتخاب صورت پذیرد . قیمت ورق کورین ایرانی نیز از 1.900.000 شروع میشود .

این نکته را باید در نظر بگیریم که قیمت کورین چیست بر اساس کارخانه تولیدی نیز متفاوت میباشد و مجموعه کورین سازه تنها با تولید کنندگان با کیفیت خوب کورین کار خواهند کرد و هیچ گاه کیفیت رو فدا قیمت نکرده ، این را باید بدانیم متاسفانه بعضی از سودجویان کورین ایرانی و یا چینی را به نام کورین کره ای اجرا میکنند که در نهایت به علت تفاوت کیفیت این اختلافخود را بعد از چند مدت نشان خواهد داد .
کورین چیست

کورین چیست

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

ساده و دانه ریز کورین ایرانی

solid & sanded

1.200.000

دانه متوسط کورین ایرانی

aspen

1.300.000

دانه متوسط اکلیلی ریز ایرانی

metallic & pebble

1.400.000

دانه اکلیلی درشت کورین ایرانی

quarry

1.400.000

دانه درشت شیشه ای کورین ایرانی

tempest

1.450.000

کورین چیست

برای مشاهده رنگ ها و فیمت کورین به لینک زیر مراجعه نمایید:

مزایای سنگ  کورین :

1-یکپارچه و بدون درز بودن صفحات کورین :
صفحه کورین پس از پایان نصب کاملا یکپارچه وبدون درزبوده . درز های بین صفحات با چسب هم رنگ پر می شود و نتیجه کار صفحه ای کاملا یکپارچه و بدون درز است . در کورین ابعاد صفحات اصلا اهمیتی ندارد و در نهایت کار کاملا یکپارچه بوده این امر باعث میشود باکتری و میکروب در بین درز ها سرایت نکند .

2-قابلیت فرم پذیری و شکل پذیری سنگ کورین :
کورین از طریق کوره های حرارتی صنعتی و قالب گیری ، قابلیت فرم پذیری دارد فقط باید در نظر گرفت که این موارد فقط در کورین های کره ای و بعضی از کورین های ایرانی قابل اجرا میباشد .

3-مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی :
سنگ کورین در مقابل اکثر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد بدین دلیل گزینه مناسبی جهت آزمایشگاه ها ، بیمارستان و کانترتاپ آشپزخانه است .

4-آنتی باکتریال و ضد باکتری بودن صفحات کورین :
کورین بدلیل نبود خلل و فرج و بدون درز بودن کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری بوده

5-ضد آب بودن کورین :
صفحات کورین ضد آب بوده و از این رو در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، رستوران ها ، سرویس بهداشتی عمومی گزینه بسیار مناسبی است .

6- تنوع طرح و رنگ کورین :
تنوع زیادی در طرح و رنگ کورین موجود است ، شما میتوانید نمونه رنگ های کورین را در این لینک مشاهده نمایید :رنگ کورین

7-قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین

 :

 

 

 

 

کورین بدلیل مصنوعی بودن قابلیت ترمیم و تغییر در ابعاد را توسط نیروی مجرب کورین کار ، دارا میباشد .
معایب سنگ کورین :
1-کم شدن شفافیت کورین :
کم شد و از دست دادن شفافیت کورین از معایب کورین به شمار می آید که با وسیله پولیش قابل ترمیم میباشد .

2-نبود مقاومت بالا در برابر خط و خش :
سنگ کورین در برابر کوارتز مقاومت پایین تری در برابر خط و خش دارد ولی توسط پولیش میتوان این مشکل را رفع نمود .


-ابعاد سنگ کورین :
ابعاد و قیمت  ورق کورین سامسونگ ، الجی ، هنکس و ایرانی
در صفحه کورین های کره ای ابعاد ورق کورین به صورت تقریبی یکسان میباشد:ابعاد ورق کورین366*76 سانتیمتر
با ضخامت 1.2 سانتیمتر یا 12 میلیمتر
کورین
کورین

کاربرد سنگ کورین:

آشپزخانه
سرویس بهداشتی
مراکز اداری-تجاری
بیمارستان ها و آزمایشگاه ها
سنگ کورین در آزمایشگاه ها :
کورین چیست
در آزمایشگاه ها استفاده از مواد با دوام،ضد لک و ضد زنگ،با خاصیت آنتی باکتریال و مقاوم در برابر مواد شیمیایی ضروری است.سالید سرفیس به دلیل ویژگی های منحصر به فدر خود می تواند ماده ی مناسبی برای این مورد باشد.
سنگ کورین در آرایشگاه ها :سالید سرفیس به دلیل مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و لاک ناخن و سایر مواد مورد استفاده در آرایشگاه ها بهترین گزینه برای استفاده در این مکان ها می باشد.اینگونه روی سطح لک ایجاد نمی کنند و به راحتی تمیز می شوند.
کورین چیست
صفحه کابینت کورین
نحوه محاسبه قیمت کورین
برای اینکه بدانید میزان کورین مصرفی شما و قیمت اجرای سنگ کورین به چه صورت محاسبه میگردد و نیاز به این دارید که اطلاعات زیر و فاکتور های مناسب در مورد نحوه محاسبه سنگ کورین را بررسی فرمایید .
1-عرض استاندارد کورین
عرض استاندارد سنگ کورین بر اساس 60 سانت ، پیشانی 5 الی 6 سانت و قرنیز 3 سانت  محاسبه میگردد . بر طبق این ابعاد هر چه عرض افزایش پیدا کند بر متر طول صفحه ضریب میخورد بدین صورت که اگر یک متر طول در عرض 120 سانت داشته باشیم به 1 متر طول صفحه ضریب 2 میخورد و متراژ 2 محاسبه میگردد .
2-قرنیز کورین
قرنیز کورین به دو صورت 90 درجه و کرو اجرا میگردد ، قرنیز 90 درجه رایگان بوده ولی قرنیز کرو یا قوس دار  از 50 تومان تا 180.000 تومان بر اساس جنس صفحه جداگانه محاسبه میگردد .
-ابزار کلاسیک
ابزار کلاسیک نیز بر حسب نوع ابزار کلاسیک که میتواند یک پله کوچک ، دو پله ، سه پله کلاسیک ، . بر اساس قیمت صفجه کورین از 60 تومان تا 180.000 تومان متغیر است
قرنیز
4-برند ورق کورین
کورین چیست
یکی دیگر از عامل در تعیین قیمت کورین برند ورق کورین است . ورق های کورین کره ای نظیر کورین سامسونگ استارون ، کورین ال جی و کورین هنکس همه نقریبا در یک رنج قیمت هستند و اختلاف قیمت بیشتر بر اساس طرح و دانه بندی روی صفحه است .
کورین ایرانی نیز به همین صورت محاسبه میشود که کورین اورانوس ، کورین تکسانیت ، کورین آتیستون ،کورین چیست سوپر استون و کورین می سی و کورین نیکا همگی در یک رده قیمت میباشند .
کورین چیست
5-پیشانی جلو کار کورین
مورد دیگر پیشانی است ، پیشانی استاندارد جلو کار کورین 5 سانت ، هر چه قدر پیشانی جلوتر رود بر حسب اینکه ورق اضافه باید استفاده بشود یا خیر و میزان عرض صفحه ، میتواند جداگانه محاسبه گردد .
6-دانه بندی صفحه کورین
در سنگ کورین هر چه دانه بندی کورین بزرگتر باشد و یا داخل صفحه کورین دانه های اکلیلی باشد قیمت ورق کورین افزایش میباشد ولی در کیفیت هیچ تفاوتی بین دانه ریز و دانه درشت وجود ندارد .

تفاوت کورین و کوارتز :

یکی دیگر از عامل ها مهم در انتخاب این است که تفاوت دو صفحه کورین و کوارتز را بدانیم برای این موضوع باید تفاوت کورین و کوارتز را بدانیم .

مقاومت در برابر خط و خش سنگ کورین و کوارتز :
سنگ کورین در برابر خط و خش مقاومت کمتری نسب به کوارتز دارد . البته در کورین با یک ساب و پولیش ساده ، صفحه مانند روز اولش میشود .یکپارچگی صفحه و درز در اتصالات بین سنگ کورین و کوارتز : 
در کورین در محل اتصال دو صفحه با استفاده از چسب همرنگ و پولیش درزها مشخص نمیشود و صفحه کاملا یکپارچه به نظر میرسد ولی درکوارتز این طور نیست و با توجه به مهارت فرد متخصص ، درزها قابل مشاهده میباشند .وزن سنگ کورین و کوارتز :
هر دو این صفحات از لحاظ وزن از سنگ طبیعی سبک تر هستند و از لحاظ وزنی در یک رنج قرار دارند .قابلیت خم پذیری سنگ کورین و کوارتز :
خم پذیری در کورین با استفاده از دستگاه ترموفرمینگ قابلیت بیشتری نسب به کوارتز دارد.
کورین چیست

تعمیر صفحه کورین و کوارتز :
سنگ کورین قابل تعمیر بوده ولی کوارتز به دلیل مشخص بودن درز بین صفحات ، قابل تعمیر نمیباشد .

کورین چیست

×