img

کورین آشپزخانه

28-08-1397, 22:10

کورین آشپزخانه  برند صفحات سالید سرفیس آمریکایی به نام DOPUNT میباشد ، در اصل نام  صفحه کورین ، سالید سرفیس است که شامل ترکیباتی از آلومینای تری هیدرات (ATH)، رزین های اکریلیک ، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه ها میباشد . کورین صفحات صد در صد اکریلیکی هستند که شامل مشخصه های متعددی میباشند از جمله مهمترین آنها طیف وسیعی از رنگ کورین میباشد که میتواند در اجرای این صفحات در مکان ها و پروژه های مختلف بسیار کارآمد باشد . همچنین قابلیت فرم پذیری  کورین باعث شده است که در پروژه هایی قوس دار ،متریال کورین بسیار مورده استفاده قرار گیرد . 
 
هنگامی که کورین آشپزخانه خراشیده یا شکسته شود ، می توان به سرعت توسط یک شرکت معتبر تعمیرات انجام شود . سینک های ترک خورده کورین نیز می توانند جایگزین شوند . و در صورت ایجان خط و خش و یا مات شدن صفحه میتوان با یک پولیش ، کورین را مانند روز اول تغییر داد . بازار در حال ظهور برای کورین در محیط تجاری و صنعتی است . سنگ کورین استفاده زیادی در بیمارستان ها میشود مانند روشویی کورین ، بدلیل بدون درز آن ، باعث میشود در درزها باکتری و میکروب نفوذ نکند و در محیط ها بهداشتی این امر بسیار مهم است .

کورین از طریق مخلوط کردن رزین اکریلیک، اپوکسی یا پلی استر با پرکننده بوکسیت پودر و رنگدانه ها تولید می شود و تا 60 درجه سانتیگراد گرم می شود . علاوه بر ظاهر صفحات کورین ویژگی های کاربردی ، صفحات کورین نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته , دوام بالای صفحه کورین، خاصیت ضد لک ،ضد آب بودن و شستشوی آسان و تعمیرات فوری همه از ویژگی های صفحه کورین به شمار می رود .
 
کورین و یا همان سالید سرفیس دارای سطحی خنثی و بدون خلل و فرج و درز می باشد بنابراین ذرات ریز میکروسکوپی و باکتری در سطح صفحه کورین رشد نمی کند 
این ویژگی ها باعث شده که سنگ کورین از جمله محدود محصولاتی باشد که مورد تایید برای استفاده در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی هستند.
 
قیمت کورین آشپزخانه به طور معمول بر اساس دانه بندی آن مشخص میگردد . به طور کلی هر چه دانه بندی کورین افزایش یابد قیمت  کورین نیز افزایش میابد . ابعاد ورق کورین به طور معمول بین 366*76 سانتی متر است و ضحامت سنگ کورین 12 میل میباشد . کورین های موجود در ایران برند کورین سامسونگ ، کورین الجی ، کورین هنستون برای برند های کره ای و کورین های ایرانی نیز چندین برند موجود میباشد . 
 
کورین
 

مزایای کورین:

یکپارچگی و بدون درز بودن در کلیه محلهای اتصال همراه با رنگهای متفاوت کورین

مقاوت در برابر ضربه و حرارت بالا کورین

ضد لک-ضد آب -ضد زنگ و ضد جرم و آنتی باکتریال کورین

قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین

مقاوم در برابر اسیدهای آزمایشگاهی کورین

قابلیت طراحی و فرم پذیزی کورین

قابلیت بریده شدن.خم دادن.سوراخ کاری و ... -

کورین در مکان های متعددی از جمله آشپزخانه،روشویی،مکان های اداری و تجاری،بیمارستان و آزمایشگاه ها استفاده میشوند 

 

معایب کورین :

نداشتن مقاومت بالا در برار خط و خش کورین که با پولیش قابل رفع میباشد . 

به مرور زمان مات میشوند که این امر با پولیش برطرف میشود 


سالید سرفیس به دلیل مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و لاک ناخن و سایر مواد مورد استفاده در آرایشگاه ها بهترین گزینه برای استفاده در این مکان ها می باشد.اینگونه روی سطح لک ایجاد نمی کنند و به راحتی تمیز می شوند . 
جهت مشاهده رنگ های کورین الجی ، سامسونگ به لینک زیر مراجعه نمایید : 

 

لیست قیمت کورین آشپزخانه سامسونگ  از متری 1.100.000 تا متری 2.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد .
لیست قیمت کورین آشپزخانه ال جی  از متری 1.000.000 تا متری 2.2000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد .
لیست قیمت کورین آشپزخانه ایرانی  از متری 800.000 تا متری 1.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد .
لیست قیمت صفحه کابینت کورین کره ای از 2.000.000 تا 8.000.000 تومان میباشد .
لیست قیمت صفحه کابینت کورین ایرانی از 1.500.000   تا 3.800.000 تومان میباشد .
قیمت ورق کورین ایرانی از 1.500.000   تا 3.800.000 تومان میباشد .
قیمت ورق کورین کره ای از 2.000.000 تا 8.000.000 تومان میباشد .
برای دریافت لیست قیمت صفحه کابینت کورین با شماره 88511514 تماس بگیرید
 
قیمت سنگ کورین کابینت بر اساس کارخانه تولیدی کورین دسته بندی میشود به طور کلی هر چه دانه بندی صفحات درشت تر باشد و همچنین دانه های شیشه ای و یا اکلیلی داخل صفحات بیشتر باشد قیمت کورین نیز افزایش میابد ولی باید توجه داشت از لحاظ کیفیت بین کورین ساده و دانه ریز و کورین دانه درشت هیچ تفاوتی نمیباشد .
 

 کورین آشپزخانه  کورین آشپزخانه
 کورین دانه ریز کورین دانه ریز 
 کورین آشپزخانه کورین آشپزخانه 
 کورین دانه درشت شیشه ای  کورین دانه درشت شیشه ای 


 

لیست قیمت کورین سامسونگ :

از متری 1.100.000 تا متری 2.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد . هر چه دانه بندی این صفحات بزرگ تر باشد و دانه های شیشه ای بزرگ تری داشته باشد ، قیمت کورین سامسونگ نیز افزایش میابد ، دسته بندی قیمت کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی به صورت دانه ریز و ساده که گروه سندد نامیده میشود ، دانه متوسط که گروه اسپن ، پبل و تالوس میباشد و دانه درشت و شیشه ای که گروه تمپست نامیده میشود .در این بین تمپست گران ترین قیمت کورین را فقط به دلیل طرح روی صفحه دارا میباشد و از لحاظ کیفیت تمامی گروه ها دارای کیفیت یکسان میباشند .
لیست قیمت کورین سامسونگ ورق خام از صفحه ای 3.000.000 تا 7.000.000
لیست قیمت کورین سامسونگ سندد و دانه ریز 1.000.000  تا 1.700.000
لیست قیمت کورین سامسونگ تمپست 2.000.000 تا 2.800.000
کمترین قیمت کورین سامسونگ از 1.000.000 تومان شروع میشود .
دسته بندی کورین سامسونگ :

SOLID & SANDED
ASPEN
PEBBLE & METALLIC
TALUS & QUARRY
TEMPEST

جهت مشاهده نمونه رنگ های کورین سامسونگ به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

لیست قیمت کورین الجی و هنکس : 

از 2.700.000 تومان تا 5.500.000 تومان میباشد ، قیمت کورین الجی و هنکس به 4 دسته تقسیم میشود ، گروه اول دانه ریز و ساده میباشد ، گروه بعدی دانه متوسط و گروه اخر کورین الجی رگه دار و دانه درشت میباشد .

جهت مشاهده نمونه رنگ های کورین الجی به لینک زیر مراجعه نمایید :
 

لیست قیمت کورین ایرانی :

لیست قیمت صفحه کابینت کورین ایرانی  از متری 800.000 تا متری 1.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد . که این قیمت بر اساس کارخانه تولیدی و طرح روی صفحه متفاوت میباشد . کورین های ایرانی اجرا شده توسط کورین سازه به نام کورین اورانوس ، کورین آتیستون ، کورین تکسانیت ، فابریون و کورین سوپراستون میباشد .
 
 
ابعاد ورق کورین الحی 366*76 سانتی متر است، ضخامت ورق کورین الحی 12 میلیمتر است. ورق کورین ضد خش ، ضد آب و ضد لک بوده است و بدون هیچ گونه درزی و کاملا یکپارچه قابل اجرا میباشد. قیمت ورق کورین الحی بر اساس دانه بندی روی صفحه متفاوت است، هر چه دانه بندی بزرگ تر باشد قیمت ورق کورین نیز بالاتر میرود. ورق کورین قابلیت ترمیم را دارد و هر مشکلی که برای ورق کورین اتفاق بیافتید و یا اگر جابجایی در ورق کورین باشد این مشکل قابل حل میباشد. 
در ورق خام کورین الجی به دلیل خاصیت یکپارچه بودن صفحه ، ابعاد محدودیت در اجرای صفحه ندارد .
کورین یا همان سالید سرفیس در ایران شامل چندین برند کره ای مانند سامسونگ (استارون) ، الجی و هنکس میباشد و کورین ایرانی تکسانیت ، آتیستون و اورانوس موجود است .
قیمت ورق خام کورین الجی بر اساس کارخانه سازنده و طرح روی صفحه متفاوت میباشد .
هر چه دانه روی صفحه درشت تر باشد ، قیمت ورق خام کورین نیز افزایش میابد .
 قیمت ورق خام کورین به طور تقریبی از 2.000.000 تا 5.000.000 تومان متغیر است .

کورین ایرانی :

قیمت کورین ایرانی بر اساس متریال های مختلفی دسته بندی میشود . کورین ایرانی نیز مانند کورین کره ای و یا کورین دوپند امریکا از اکریلیک تولید میشود ، ابعاد کورین ایرانی 366*76 و یا 300*76 و یا 300*90 میباشد ، ضخامت کورین ایرانی 12 میل و یا 2 سانت میباشد . قیمت کورین ایرانی بر اساس دانه بندی آن دسته بندی میشود هر چه دانه های روی صفحه کورین بزرگتر باشند و یا طرح روی صفحه بیشتر شبیه سنگ باشد قیمت کورین نیز بالاتر میرود . کورین ایرانی ضد آب و ضد لک بوده و در مقابل خط و خش تا مقدار زیادی مقاوم میباشد . این نکته را باید در نظر بگیریم که قیمت کورین ایرانی بر اساس کارخانه تولیدی نیز متفاوت میباشد  و مجموعه کورین سازه تنها با تولید کنندگان با کیفیت خوب کورین کار خواهند کرد و هیچ گاه کیفیت رو فدا قیمت نکرده ، این را باید بدانیم متاسفانه بعضی از سودجویان کورین ایرانی و یا چینی را به نام کورین کره ای اجرا میکنند که در نهایت به علت تفاوت کیفیت این اختلاف خود را بعد از چند مدت نشان خواهد داد .
 
کورین

 
قیمت کورین ایرانی به طور تقریبی از 600.000 تومان تا نهایت 1.800.000 تومان میباشد .
علاوه بر این شما میتوانید روشویی و یا سینک کورین از جنس خود صفحه کورین ایرانی و کاملا یکپارچه باشد که این موضوع محاسن و معایب خود را خواهد داشت 
از لحاظ رنگ بندی کورین ایرانی تقریبا مانند کورین لوته (سامسونگ سابق) به همراه تتوع مضاعف تری میباشد
جهت اطلاع دقیق از کورین ایرانی و موجودی رنگ ها با شماره 88511514 تماس حاصل فرمایید


بر این اساس قیمت کورین ایرانی بر مبتای متریال های زیر متفاوت است:
 
قیمت کورین ایرانی:
1-برند کارخانه تولید شده کورین ایرانی
2-رنگ کورین ایرانی
3-ابعاد صفحه کورین ایرانی
4-کیفیت کورین ایرانی
5-دانه بندی کورین ایرانی
 
 
قیمت کورین ایرانی نیز مانند کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی افزایش پیدا میکند.
هر چه  متریال کورین ایرانی مناسب تر باشد ،کورین از نظر استحکام ،زیبایی   و  براقیت بهتر است.
کورین ایرانی را کارخانه های متفاوتی تولید میکنند که متاسفانه بعضی از این کارخانه های تولیدی از نظر کیفیت با سمپل های تولیدی بسیار متفاوت است
نمونه رنگ های کورین ایرانی به صورت تقریبی مانند کورین لوته یا همان کورین سامسونگ سابق بوده است .
 
جهت دریافت موجودی و اطلاع دقیق از قیمت ورق خام کورین با شماره 02188511514 تماس حاصل فرمایید .