خبرها

» » سالید سرفیس
img

سالید سرفیس

16-09-1395, 00:09

سالید سرفیس  از ذرات سنگ مرمر، بوکسیت، اکریلیک یا رزین های پلی استر و رنگدانه (ذرات رنگی) تشکیل شده است.
سالید سرفیس اولین بار در سال 1967 با نام تجاری کُرین (Corian) و توسط شرکت DuPont به دنیا معرفی شدند.
سالید سرفیس صفحه بدون درز روی کانتر استفاده می شود.و بدین دلیل از لحاظ زیبایی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
صفحات سالید سرفیس به صورت ورق های 366*76 سانتی متر تولید میشود
صفحات سالید سورفیس، توسط حرارت قابلیت فرم پذیری دارند که باعث میشود سالید سرفیس متریال مناسبی برای اجراهای کرو و دارای انحنا باشد.
یکی از مهم ترین ویژگی های صفحات سالید سورفیس، فقدان درز و شکاف در آن هاست. مواد موجود در ساختار صفحات سالید سرفیس، توسط یک سطح نفوذناپذیر پوشانده شده اند و نسبت به باکتری، لکه های رنگ و مشکلات دیگری که در سنگ های طبیعی دیده می شود غیرقابل نفوذ هستند.
سینک های سالید سرفیس را می توان بدون هیچ گونه درز و شکافی به صفحات روی کانتر سالید سورفیس متصل کرد که در نتیجه این اتصال، دیگر هیچ محلی برای تجمع آب و رشد باکتری ها باقی نمی ماند.
از صفحات سالید سرفیس میتوان  بر صفحه روی کانتر، وان حمام و سینک ها و روشویی ها استفاده نمود.
مواد تشکیل دهنده
سطوح سالید سرفیس ترکیبی از ذرات رنگی با دو ماده تشکیل دهنده اصلی میباشند شامل:
یک ماده معدنی طبیعی (آلومینوم تری هیدراته)، که به عنوان فیلر یا پرکننده استفاده می شود، و یک رزین (اکریلیک یا پلی استر)که به عنوان ماده چسباننده به کار می رود. این مواد به صورت شیمیایی تیمار شده و تا دمای 60 درجه سانتی گراد یا بیشتر حرارت داده می شوند. سپس مواد تیمار شده را به صورت ورقه ها و اشکال مختلف برش داده و بسته به برند تجاری مورد نظر، یک یا هر دو سمت آن را سمباده می زنند.
رایج ترین ماده معدنی مورد استفاده برای این کار آلومینوم تری هیدراته یا ATH (alumina tri-hydrate) است. ATH شکل تصفیه شده سنگ معدن بوکسیت بوده و می تواند تا 75 درصد یک ورق سالید سرفیس را تشکیل دهد. بوکسیت شکلی از خاک رس است. ATH در مقابل مواد شیمیایی، لکه ها، آب و آتش مقاوم بوده، شفاف است و در عین حال که به اندازه کافی سخت بوده و می تواند در مقابل ضربه مقاومت کند، به میزان کافی برای انجام طراحی نرم و لطیف است. دو رزین اصلی که در تولید سالید سرفیس به کار می روند شامل اکریلیک و پلی استر هستند. رزین اکریلیک خالص منجر به تولید صفحه ای می شود که قابل شکل دهی تحت حرارت است. می توان آن را حرارت داده، به صورت یک شکل جدید خم کرد و بدون اینکه ویژگی های کاربردی خود را از دست دهد آن را سرد کرد. رزین های پلی استر، از جمله آنهایی که با اکریلیک مخلوط هستند، را در مواردی که مشتری درخواست دهد و یا در برنامه های با استحکام بالا به کار می برند.
سالید سرفیس در صورت نیاز قابل تعمیر بوده .

مزایای سالید سرفیس:
یکپارچگی و بدون درز بودن در کلیه محلهای اتصال همراه با رنگهای متفاوت-
مقاوت در برابر ضربه و حرارت بالا
ضد لک-ضد آب -ضد زنگ و ضد جرم و آنتی باکتریال-
قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی-
مقاوم در برابر اسیدهای آزمایشگاهی-
قابلیت طراحی و فرم پذیزی-
قابلیت بریده شدن.خم دادن.سوراخ کاری و ... -
سالید سرفیس در مکان های متعددی از جمله آشپزخانه،روشویی،مکان های اداری و تجاری،بیمارستان و آزمایشگاه ها استفاده میشوند.