خبرها

» » کوارتز کابینت
img

کوارتز کابینت

2-05-1397, 01:30

سنگ مهندسی کوارتز یک ماده کامپوزیتی است که از سنگ خرد شده با یک چسب (اغلب رزین های پلیمری، با برخی از نسخه های جدیدتر با استفاده از سیمان) متصل می شوند . این طبقه شامل مهندسی کوارتز ، بتن پلیمری و سنگ مرمر مهندسی شده است. کاربرد این محصولات بستگی به سنگ اصلی مورد استفاده دارد . برای سنگ مرمر های مهندسی معمول ترین کاربرد کفپوش و دیوارهای داخلی است ، در حالی که محصول مبتنی بر کوارتز به عنوان جایگزینی برای گرانیت در درجه اول برای صفحات آشپزخانه استفاده می شود. مواد مرتبط شامل ژئوپلیمر و سنگ ریخته گری است . این ماده کارخانه در هر بلوک یا اسلب ساخته شده است ، توسط سازندگان برش داده شده و جلا داده شده و در محل کار مونتاژ شده است .

فشرده سازی با فرآیند خلاء فشاری، از قالب های الاستومری استفاده می کند که در آن مخلوط سنگ / رزین خرد شده بر روی یک کمربند متحرک بازی می شود . مخلوطی از سنگ معدن 93٪ و رزین پلی استر 7٪ با وزن (66٪ کوارتز و 34٪ رزین به صورت حجمی) تحت فشار و خلاء در مطبوعات بزرگ فشرده می شوند . این لرزش باعث می شود که مخلوط را به یک اسلب ایزوتروپیک با عمق تخلخل منجر شود . سنگ مهندسی شده سپس در اصل همان شیوه ای است که طبق آن طبیعی است .

سنگ مهندسی معمولا به همان شیوه سنگ طبیعی با استفاده از یک جت برقی یا تیغه الماس کار می کند .مواد را می توان در ضخامت 12 میلی متر، 20 میلی متر یا 30 میلیمتر تولید کرد . بیشترین شکل قالب برای 3040 میلیمتر × 1440 میلیمتر برای کوارتز و 3050 میلیمتر × 1240 میلیمتر برای ماربلهای برتون است ، اما با توجه به تقاضای بازار ، اندازههای دیگر مانند 3040 میلیمتر x 1650 میلیمتر تولید می شود .سنگ مهندسی غیر متخلخل ، انعطاف پذیر تر و سخت تر از بسیاری از انواع طبیعی سنگ است . از آنجایی که ساختار یکنواخت داخلی دارد ، ترک های مخفی یا ضعف هایی که ممکن است در سنگ های طبیعی وجود داشته باشد ، ندارد .
کوارتز کابینت  از سیلیس تشکیل شده اند.این ماده یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است که درجه سختی آن ( Mohs 7 ) می باشد ( درج سختی الماس Mohs 9 ). بدین ترتیب کوارتز در برابر خراش سائیدگی و ضربه مقاومت بالایی دارد.به دلیل عدم وجود خلل و فرج در محصول , امکان رشد و تکثیر باکتری و میکروب مخصوصا در مکان های مرطوب وجود ندارد و از اینرو صفحات  کوارتز را آنتی باکتریال می نامند.از دیگر مشخصه های سنگ مهندسی می توان به وزن کم و مقاومت بالای آن اشاره نمود.

کوارتز کابینت سطوحی ضد باکتری می باشند . بدین معنا که کوارتز نفوذ ناپذیر بوده و فاقد هر گونه خلل و فرج جهت ورود و رشد باکتری می باشند. از اینرو سنگ کوارتز در کلیه محیط هایی که اهمیت عدم وجود میکروب احساس می گردد. چون هتل ها , سالن های غذاخوری , آشپزخانه ها , سرویس های بهداشتی و مراکز تجاری پر تردد توصیه می شود.
از دیگر مواردی که قطعا تعجب شما را در مورد کوارتز بر می انگیزد نبود بسیاری از محدودیت های رایج در محصولات ساختمانی است. چرا که این کوارتز کابینت , محصولی تمام سفارشی است که بنابر علایق , نحوه طراحی و نوع کاربری که شما از محصول انتظار دارید توسط پیشرفته ترین خطوط مکانیزه و مشاوره متخصصین با تجربه تولید می گردد.

کاربرد صفحات کوارتز :
-صفحات کابینت آشپزخانه
-روشویی هتل ها
-مبلمان اداری
-سرویس بهداشتی و حمام
-میزهای آزمایشگاهی
 


 

سختی کوارتز:
کانترتاپ آشپزخانه در حقیقت میزکار خانم های خانه است از اینرو مقاومت به خراش از جمله مهم ترین مواردی است که می بایست در طراحی یک آشپزخانه مدرن مد نظر قرار گیرد.شما به سادگی می توانید از چاقو جهت برش بر روی این صفحه کابینت کوارتز استفاده نمائید.وجود 93% کوارتز در صفحات ساخت ما منجر به این گشته است که کوارتز نسبت به خراش مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

ویژگی های صفحات کوارتز :
-مقاوم در برابر نفوذ لکه ، باکتری ، قارچ و رطوبت
-تنوع رنگ و زیبایی ظاهری
-ثبات رنگ
-دوام بسیار بالا- مقاوم در برابر ترک خوردگی و شکستن
-ضد خط و خش
-عمر مفید طولانی بدون نیاز به پولیش مجدد
-عدم جرم گیری و نظافت آسان
-تنوع رنگ و زیبایی ظاهری
-مقاومت در برابر آتش سوزی

 
سنگ مرمر یک ماده نسبتا نرم است که مستعد  به خراش است ، اما همچنین مبتوان  آن را بسیار سخت تر نگه دارید . به طور معمول می توان آنها را تا جایی که بسیار نازک می شوند، دوباره جلا داده شود . سنگ مرمر نیز بسیار رایج و در سراسر جهان در دسترس است و در انواع گسترده تر، که به همتای مهندسی خود را در لایحه مهم در قیمت گذاری و تنوع در الگوی و رنگ آن است . سنگ مرمر های مهندسی معمولا به عنوان مواد کفپوش برای پروژه های تجاری بزرگ مانند هتل ها، مراکز خرید، و کسب و کار هستند، که از نظر ظاهری جذاب از سنگ مرمر با قیمت های مناسب تر بودجه و زمان تحویل قابل اعتماد ترکیب می شوند. در عین حال کوارتز  بسیار سخت تر است. سنگ مرمر Mohs تقریبا 3 است، به طوری که کوارتز معمولا در 7 است . این باعث می شود که آنها بسیار مقاوم در برابر خراش باشند ، اما این باعث می شود دوباره پرداخت و پردازش کلی آنها از یک کار سخت تر باشد ، به همین دلیل است که آنها اغلب برای آشپزخانه های آشپزخانه استفاده می شود .