خبرها

» » انتخاب سنگ کابینت کوارتز
img

انتخاب سنگ کابینت کوارتز

29-05-1397, 23:42

انتخاب سنگ کابینت کوارتز
 
سنگ کابینت کوارتز 

ماده اصلی تشکیل دهنده صفحات کوارتز سیلیس میباشد(93%-96%).سیلیس جز سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است  که درجه سختی آن 7 است (درجه سختی الماس 9 است). در واقع سنگ کوارتز ، سنگ مهندسی نامیده میشود . از اینرو , ویژگی سیلیس به صفجه منتقل شده و باعث میشود سنگ کابینت کوارتز  مقاومت بالایی در برابر  سائیدگی و ضربه  داشته باشد . در سنگ کابینت کوارتز به علت فاقد بودن هر گونه خلل و فرج  , هیچ گونه رشد باکتری و میکروب را نخواهیم داشت بدین دلیل،صفحات کوارتز  را آنتی باکتریال می نامند .  وزن کم و مقاومت بالای سنگ کابینت کوارتز از دیگر مزایای این صفحات است . در صورت استفاده از ذرات شیشه , آئینه , سنگ های زینتی و صدف در سنگ کوارتز می توان زیبایی و جذابیت خاصی به آنها داد و به سادگی در مکان های مختلف با طراحی های خاص از سنگ کوارتز  استفاده نمود .
 
سنگ کابینت کوارتز 
 

از جمله سنگ های کوارتز که در ایران استفاده میشود : سنگ کوارتز سایلستون ، سنگ کوارتز توتم فلات سنگ ، سنگ کوارتز آذرین پارس ، سنگ کوارتز هنستون ، سنگ کوارتز کامپک .  سنگ کوارتز سایلستون اسپانیایی و در کارخانه کوزنتینو تولید میشود . ابعاد سنگ کابینت کوارتز به طور معمول 300*140 و 320*168 میباشد ضخامت سنگ کابینت کوارتز 12 و 20 میلیمتر است .

 

سنگ کابینت کوارتز به دلیل آنتی باکتریال بودن متریال بسیار مناسبی در محیط های بهداشتی نظیر بیمارستان ها،ازمایشگاه ها و کلینیک های درمانی مورد میباشد علاوه بر این سنگ کابینت کوارتز بدلیل خاصیت بودن ضد خش آن جز بهترین گزینه برای صفحه روی کابینت است .
 
 
علاوه بر تمام این مزایا سنگ کابینت کوارتز مقاومت بالایی در برابر حرارت را دارد و در کنار شومینه و وسایل گرمایشی بدون هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری قابل استفاه میباشد.
 
تمامی ابزار های کلاسیک برای سنگ کابینت کوارتز  نیز قابل اجرا میباشد .
قیمت سنگ کابینت کوارتز از متری 600.000 تا متری 2.600.000 تومان است که بر اساس طرح روی سنگ کوارتز و کارخانه تولیدکننده آن متفاوت است .