img

کورین

24-10-1397, 02:47

در این مقاله به بررسی کورین ، مواد تشکیل دهنده آن ، کورین های موجود در ایران ، قیمت کورین و مزایا و معایب این متریال خواهیم پرداخت . ابتدا باید بدانید کورین چیست . در واقع کورین نام یک برند تجاری آمریکایی به نام دوپونت میباشد که محصول آن به نام کورین در بازار نام گرفته است و نام اصلی آن صفحات سالید سرفیس است .

 
مواد تشکیل دهنده کورین :  
کورین شامل ترکیبی از آلومینای تری هیدرات (ATH)، رزین های اکریلیک ، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه ها است . سنگ مصنوعی کورین صفحات صد در صد اکریلیکی هستند که شامل مشخصه های متعددی میباشند از جمله مهمترین آنها طیف وسیعی از رنگ کورین میباشد که میتواند در اجرای این صفحات در مکان ها و پروژه های مختلف بسیار کارآمد باشد صفحه کورین با خلوص صد در صد را تنها کشورهای محدودی در دنیا توانایی  دارند بنابراین ورق هایی که دارای این خصوصیات هستند از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند .
در صورتی که سنگ کورین خراشیده یا شکسته شوند ، در اغلب موارد می توان به سرعت توسط یک شرکت معتبر تعمیرات انجام شود . سینک های ترک خورده نیز می توانند جایگزین شوند . و در صورت ایجان خط و خش و یا مات شدن صفحه میتوان با یک پولیش ، سنگ کورین را مانند روز اول تغییر داد . بازار در حال ظهور برای سنگ کورین در محیط تجاری و صنعتی است ، در حالیکه ویژگی های غیر متخلخل آن ، همراه با دوام ، قابلیت بازتولید و شکل پذیری آن، انتخاب بسیاری از طراحان و معماران است . ابعاد ورق کورین به طور معمول بین 366*76 سانتی متر است و ضحامت سنگ کورین 12 میل میباشد .
  


کورین های موجود در ایران :
برند های موجود در ایران به دو دسته کورین های کره ای نظیر استارون سامسونگ (لوته ) ، ال جی هایمکس و هنکس میتوان نام برد . از کورین های ایرانی نیز میتوان اورانوس ف آتیستون ، تکسانیت ، می سی ، سوپر استون و هارکس را نام برد . با کلیک بر روی اسم هر برند میتوانید نمونه رنگ ها را نیز مشاهده بفرمایید .
 
مزایا و معایب کورین
مزایا کورین :
 
1-یکپارچه و بدون درز بودن صفحات کورین :
صفحه کورین پس از پایان نصب کاملا  یکپارچه و بدون درز بوده .  درز های بین صفحات با چسب  هم رنگ پر می شود و نتیجه کار صفحه ای کاملا یکپارچه و بدون درز است . در کورین ابعاد صفحات اصلا اهمیتی ندارد و در نهایت کار کاملا یکپارچه بوده این امر باعث میشود  باکتری و میکروب در بین درز ها سرایت نکند .
 
2-قابلیت فرم پذیری و شکل پذیری سنگ کورین :
کورین از طریق کوره های حرارتی صنعتی و قالب گیری ، قابلیت فرم پذیری دارد فقط باید در نظر گرفت که این موارد فقط در کورین های کره ای و بعضی از کورین های ایرانی قابل اجرا میباشد .
 
3-مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی :
سنگ کورین در مقابل اکثر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد  بدین دلیل گزینه مناسبی جهت آزمایشگاه ها ، بیمارستان و کانترتاپ آشپزخانه است .
 
4-آنتی باکتریال و ضد باکتری بودن صفحات کورین :
کورین بدلیل نبود خلل و فرج و بدون درز بودن کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری بوده 
 
5-ضد آب بودن کورین
صفحات کورین ضد آب بوده و از این رو در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، رستوران ها ، سرویس بهداشتی عمومی گزینه بسیار مناسبی است . 
 
6- تنوع طرح و رنگ کورین
تنوع زیادی در طرح و رنگ کورین موجود است ، شما میتوانید نمونه رنگ های کورین را در این لینک مشاهده نمایید : رنگ کورین
 
7-قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین :
کورین بدلیل مصنوعی بودن قابلیت ترمیم و تغییر در ابعاد را توسط نیروی مجرب کورین کار ، دارا میباشد . 
 
معایب کورین  :

1-کم شدن شفافیت  کورین :
کم شد و از دست دادن شفافیت کورین از معایب کورین به شمار می آید که با وسیله پولیش قابل ترمیم میباشد .
 
2-نبود مقاومت بالا در برابر خط و خش : 
سنگ کورین در برابر کوارتز مقاومت پایین تری در برابر خط و خش دارد ولی توسط پولیش میتوان این مشکل را رفع نمود . 
 
قیمت کورین :
قیمت کورین بر اساس دانه بندی آن دسته بندی میشود . هر چه دانه بندی این صفحات بزرگ تر باشد و دانه های شیشه ای بزرگ تری داشته باشد ، قیمت کورین نیز افزایش میابد . لیست قیمت کورین سامسونگ ورق خام از صفحه ای 2.700.000 تا 6.300.000
لیست قیمت کورین سامسونگ سندد و دانه ریز 1.000.000  تا 1.700.000
لیست قیمت کورین سامسونگ تمپست 2.000.000 تا 2.800.000
کمترین قیمت کورین سامسونگ از 1.000.000 تومان شروع میشود .
لیست قیمت صفحه کابینت کورین ایرانیاز متری 700.000 تا متری1.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد . که این قیمت بر اساس کارخانه تولیدی و طرح روی صفحه متفاوت میباشد . کورین های ایرانی اجرا شده توسط کورین سازه به نام کورین اورانوس ، کورین آتیستون ، کورین تکسانیت ، فابریون و کورین سوپراستون میباشد.ولی باید بدانید که کیفیت هر کدام از این برند های ایرانی متفاوت میباشد و برای انتخاب با توجه به کاربرد و رنگ مورد نظر باید بهترین انتخاب صورت پذیرد . قیمت ورق کورین ایرانی نیز از 1.700.000 شروع میشود .
این نکته را باید در نظر بگیریم که قیمتکورین ایرانی بر اساس کارخانه تولیدی نیز متفاوت میباشد و مجموعه کورین سازه تنها با تولید کنندگان با کیفیت خوب کورین کار خواهند کرد و هیچ گاه کیفیت رو فدا قیمت نکرده ، این را باید بدانیم متاسفانه بعضی از سودجویان کورین ایرانی و یا چینی را به نام کورین کره ای اجرا میکنند که در نهایت به علت تفاوت کیفیت این اختلافخود را بعد از چند مدت نشان خواهد داد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کورین به لینک زیر مراجعه نمایید :
 
 
 کورین  کورین
 کورین دانه ریز کورین دانه ریز 
 کورین کورین 
 کورین دانه درشت شیشه ای  کورین دانه درشت شیشه ای