خبرها

» » سنگ کوارتز
img

سنگ کوارتز

13-11-1397, 00:54

در این قسمت به بررسی سنگ کوارتز ، مزایا و معایب سنگ کوارتز ، قیمت سنگ کوارتز ، سنگ های کوارتز موجود در ایران خواهیم پرداخت . مطمئنا در هنگام خرید بین کورین ، کوارتز و سنگ طبیعی مردد شده اید و هر کس طبق فعالیت و موجودی خود شما را به سمت یکی از این متریال ها برده است . باید بدانید هر کدام از این ها دارای مزایا و معایب متفاوتی میباشد و برای انتخاب هر کدام باید کلیه جوانب در نظر گرفته است .
در قسمت اول به اینکه سنگ کوارتز چیست میپردازیم و در قسمت بعدی به مقایسه کورین و کوارتز و سنگ طبیعی خواهیم پرداخت . جهت دریافت اطلاعات در مورد قیمت سنگ کوارتز به لینک روبرو مراجعه نمایید : قیمت سنگ کوارتز 
کوارتز چیست ؟
اول اینکه نود و سه درصد سنگ کوارتز را سیلیس تشکیل داده است.این ماده یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است  که درجه سختی آن 7 است (درجه سختی الماس 9 است ) . سیلیس به صورت پودر میکرونیزه دانه بندی های ریز و نوعی رزین مخصوص طی فرآیند تولید تبدیل به سنگی یکپارچه می گردد. بدین ترتیب با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته , خواص سیلیس به محصول منتقل شده و موجب می گردد سنگ کوارتز در برابر خراش سائیدگی و ضربه مقاومت بالایی داشته باشد.به دلیل عدم وجود خلل و فرج در محصول , امکان رشد و تکثیر باکتری و میکروب مخصوصا در مکان های مرطوب وجود ندارد و از اینرو سنگ کوارتز را آنتی باکتریال می نامند.از دیگر مشخصه های سنگ مهندسی کوارتز می توان به وزن کم و مقاومت بالای آن اشاره نمود . 
صفحه کوارتز سطوحی ضد باکتری می باشند . بدین معنا که سنگ کوارتز نفوذ ناپذیر بوده و فاقد هر گونه خلل و فرج جهت ورود و رشد باکتری می باشند. از اینرو سنگ کوارتز در کلیه محیط هایی که اهمیت عدم وجود میکروب احساس می گردد. چون هتل ها , سالن های غذاخوری , آشپزخانه ها , سرویس های بهداشتی و مراکز تجاری پر تردد توصیه می شود .
 

مقایسه کورین کوارتز و سنگ طبیعی 
 
برای پاسح دادن به این سوال باید گفت که به صورت کلی نمیتوان گفت کورین بهتر است یا سنگ کوارتز و یا سنگ طبیعی ؟ و هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود میباشند . اما اگر بخواهیم مقایسه قیمتی داشته باشیم میتوان گفت قیمت سنگ طبیعی از این دو پایین تر است و کورین و سنگ کوارتز هر دو تقریبا در یک رنج قیمتی میباشند . جال میپردازیم به مقایسه کورین و کوارتز 
مقاومت در برابر خط و خش :
 سنگ کورین در برابر خط و خش مقاومت کمتری نسب به سنگ کوارتز دارد . البته در کورین با یک ساب و پولیش ساده ، صفحه مانند روز اولش میشود .
 
یکپارچگی صفحه و درز در اتصالات : 
در کورین در محل اتصال دو صفحه با استفاده از چسب همرنگ و پولیش درزها مشخص نمیشود و صفحه کاملا یکپارچه به نظر میرسد ولی در سنگ کوارتز این طور نیست و با توجه به مهارت فرد متخصص ، درزها قابل مشاهده میباشند . 
 
 وزن :
هر دو این صفحات سنگ کوارتز و سنگ کورین از لحاظ وزن از سنگ طبیعی سبک تر هستند و از لحاظ وزنی در یک رنج قرار دارند .
 
قابلیت خم پذیری :
خم پذیری در کورین با استفاده از دستگاه ترموفرمینگ قابلیت بیشتری نسب به سنگ کوارتز دارد 
 
 
 تعمیر صفحات :
سنگ کورین قابل تعمیر بوده ولی کوارتز به دلیل مشخص بودن درز بین صفحات ، قابل تعمیر نمیباشد .
 
  • چند نمونه از رنگ سنگ کوارتز پرفروش توتم
سنگ کوارتز  سنگ کوارتز  سنگ کوارتز 
5300   4219  2203
سنگ کوارتز  سنگ کوارتز  سنگ کوارتز 
1203  6300 6106 
سنگ کوارتز سنگ کوارتز سنگ کوارتز
6808  5600  6826 
سنگ کوارتز  سنگ کوارتز  سنگ کوارتز 
4212  1204  1205 

 
قیمت سنگ کوارتز
قیمت سنگ کوارتز بر اساس کارخانه تولید شده ، ابعاد سنگ ، ضخامت صفحه کوارتز ، طرح سنگ کوارتز و رنگ آن متفاوت است . در حال حاضر سنگ کوارتز های موجود در بازار به برند زیر تقسیم میشوند: کوارتز سایلستون ، کوارتز توتم (کوارتز ایرانی ) ، کوارتز فلات سنگ ، کوارتز سامسونگ (رادیانز) . 
ابعاد سنگ کوارتز به طور کلی 300*120،  300*140  ،  320*168  سانتی متر میباشد . ضخامت صفحات کابینت کوارتز هم 12 میل و 2 سانت است که هر چه ضخانت صفحه بیشتر باشد،قیمت سنگ کوارتز کابینت بالاتر است
کارخانه های تولیدی سنگ کوارتز که در حال حاضر در ایران موجود میباشند شامل کوارتز سایلستون،کوارتز رادیانز،کوارتز کامپک، کوارتز توتم(کوارتز فلات سنگ) است.
 

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

سنگ کوارتز ایرانی درجه 1

سنگ کوارتز دانه ریز و دانه درشت

1.400.000 - 800.000

 سنگ کوارتز ایرانی درجه 1

سنگ کوارتز رگه دار

1.400.000 - 1.200.000

کوارتز اسپانیایی سایلستون گروه اول

سنگ کوارتز سری پراجکت

1.900.000 - 1.400.000

سنگ کوارتز اسپانیایی سایلتسون 

سری پریمیوم ، لاکچری ، اترنال

2.000.000 - 2.900.00

سنگ کوارتز کره ای سامسونگ

سنگ کوارتز دانه ریز و دانه درشت

1.300.000 - 2.200.000

 
سنگ کوارتز
سنگ های کوارتز موجود در ایران
سنگ کوارتز سایلستون ، سنگ کوارتز توتم (کوارتز ایرانی ) ، سنگ کوارتز فلات سنگ ، سنگ کوارتز سامسونگ (رادیانز) . 
برای مشاهده رنگ های کوارتز به لینک زیر مراجعه نمایید:
 
نمونه اجرا شده سنگ کلکته گلد سایلستون اسپانیا CALACATTA GOLD SILESTONE :

 
 نمونه سنگ های جدید اترنال سایلستون اسپانیا:

 
اجرای بوک مچ سایلستون کلکته گلد  : 
کلکته گلد سایلستون 
 
نمونه رنگ های پر فروش کوارتز سایلستون :
 
 MARQUINA

 ARCTIC

 BIANCO RIVER
 
 PACIFICA

 PULSAR

PHONIX 

CALACATTA GOLD
جهت دریافت اطلاعات در مورد قیمت سنگ کوارتز به لینک زیر مراجعه نمایید : قیمت سنگ کوارتز