خبرها

» » رویه کابینت سنگ کورین
img

رویه کابینت سنگ کورین

30-01-1398, 23:39

رویه کابینت سنگ کورین بر اساس دانه بندی ، طرح روی صفحه کورین ، کارخانه تولیدی کورین متفاوت میباشد . تمامی صفحات رویه کابینت سنگ کورین 12 میل بوده و اکثر صفحات کورین در ابعاد 366*76 سانتیمتر میباشد . تفاوت اصلی رویه کابینت سنگ کورین ایرانی با کره ای یا خارجی در میزان خلوص اکریلیک موجود در صفحه کورین است . در کورین های کره ای نظیر کورین سامسونگ ، کورین الجی و کورین هنکس از درصد خلوص اکریلیک 100 درصد استفاده میشود . که این میزان باعث مقاومت در صفحه در برابر خط و خش و  براق بودن صفحه میشود .
در صورتی که رویه کابینت سنگ کورین شکسته و یا خراشیده شود می توان توسط یک شرکت معتبر تعمیرات انجام شود و مانند روز اول خود شود . سینک های ترک خورده نیز می توانند جایگزین شوند . و در صورت ایجاد خط و خش و یا مات شدن صفحه آشپزخانه کورین میتوان با یک پولیش ، سنگ کورین را مانند روز اول تغییر داد . البته باید میزان گرد و خاک ایجاد شده در منازلی که در آن وسیله قرار دارد را نیز در نظر گرفته شود .
قیمت رویه کابینت سنگ کورین به طور معمول بر اساس دانه بندی آن مشخص میگردد . به طور کلی هر چه دانه بندی کورین افزایش یابد قیمت رویه کابینت سنگ کورین نیز افزایش میابد . رویه کابینت سنگ کورین موجود در ایران برند کورین سامسونگ ، کورین الجی ، کورین هنستون برای برند های کره ای و کورین های ایرانی نیز چندین برند موجود میباشد . 

 

کورین  

 قیمت رویه کابینت سنگ کورین کورین :


قیمترویه کابینت سنگ کورین کورین از متری 1.100.000 تا متری 2.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد . هر چه دانه بندی این صفحات بزرگ تر باشد و دانه های شیشه ای بزرگ تری داشته باشد ، قیمت کورین سامسونگ نیز افزایش میابد ، دسته بندی قیمت کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی به صورت دانه ریز و ساده که گروه سندد نامیده میشود ، دانه متوسط که گروه اسپن ، پبل و تالوس میباشد و دانه درشت و شیشه ای که گروه تمپست نامیده میشود .در این بین تمپست گران ترین قیمت کورین را فقط به دلیل طرح روی صفحه دارا میباشد و از لحاظ کیفیت تمامی گروه ها دارای کیفیت یکسان میباشند . در صورت تمایل به مشاهده نمونه رنگ های کورین پیشنهاد میکنیم به بخش رنگ های کورین مراجعه نمایید .
 

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

ساده و دانه ریز کورین سامسونگ

SOLID & SANDED

1.000.000

دانه متوسط کورین سامسونگ

ASPEN

1.250.000

دانه متوسط اکلیلی ریز

METALLIC & PEBBLE

1.400.000

دانه اکلیلی درشت کورین سامسونگ

QUARRY

1.600.000

دانه درشت شیشه ای کورین سامسونگ

TEMPEST

2.000.000

 

نحوه محاسبه قیمت رویه کابینت سنگ کورین : 

نحوه محاسبه قیمت رویه کابینت سنگ کورین ، بر اساس فاکتور متر طول ، عرض صفحه ، پیشانی جلو کار ، قرنیز ، ابزار کلاسیک و مدل سینک متفاوت میباشد . قیمت استاندارد کورین بر اساس عرض 60 سانت ، پیشانی 5 الی 6 سانت و قرنیز 3 سانت میباشد . بر طبق این ابعاد هر چه عرض رویه کابینت سنگ کورین افزایش پیدا کند بر متر طول صفحه ضریب میخورد بدین صورت که اگر یک متر طول در عرض 90 سانت داشته باشیم به 1 متر طول صفحه ضریب 1.5 میخورد و متراژ 1.5 محاسبه میگردد به همین صورت برای بقیه ضرایب عرض صفحه نیز اعمال میگردد .
مساله دیگر مدل قرنیز رویه کابینت سنگ کورین است ، قرنیز 90 درجه رایگان بوده ولی قرنیز کرو یا قوس دار بر اساس جنس صفحه از 20 تومان تا 90.000 تومان جداگانه محاسبه میگردد .
از نکان دیگر پیشانی رویه کابینت سنگ کورین است ، پیشانی استاندارد جلو کار کورین 5 سانت ، هر چه قدر پیشانی جلوتر رود بر حسب اینکه ورق اضافه باید استفاده بشود یا خیر و میزان عرض صفحه ، میتواند جداگانه محاسبه گردد .
ابزار کلاسیک نیز با توجه نوع ابزار کلاسیک که میتواند یک پله کوچک ، دو پله ، سه پله کلاسیک ، و ابزار های مختلف هر یک بر اساس نوع صفحه کورین  و ابزار کلاسیک از 20 تومان تا 80.000 تومان متغیر است .
نصب سینک زیر صفحه ای نیز هزینه جداگانه خواهد داشت .
با در نظر گرفتن تمامی این مسائل عامل تعیین کننده در قیمت رویه کابینت سنگ کورین ، جنس ورق کورین است . ورق های کورین کره ای نظیر سامسونگ استارون ، ال جی و هنکس همه نقریبا در یک رنج قیمت هستند و اختلاف قیمت بیشتر بر اساس طرح و دانه بندی روی صفحه است .
کورین ایرانی نیز به همین صورت محاسبه میشود که کورین اورانوس ، تکسانیت ، آتیستون ، سوپر استون و می سی همگی در یک رده قیمت میباشند و با کمی اختلاف نسبت به کیفیت با هم قرار دارند .
این نکته را باید در نظر بگیریم که قیمت رویه کابینت سنگ کورین ایرانی بر اساس کارخانه تولیدی نیز متفاوت میباشد و مجموعه کورین سازه تنها با تولید کنندگان با کیفیت خوب کورین کار خواهند کرد و هیچ گاه کیفیت رو فدا قیمت نکرده ، این را باید بدانیم متاسفانه بعضی از سودجویان کورین ایرانی و یا چینی را به نام کورین کره ای اجرا میکنند که در نهایت به علت تفاوت کیفیت این اختلافخود را بعد از چند مدت نشان خواهد داد .

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

ساده و دانه ریز کورین ایرانی

SOLID & SANDED

700.000

دانه متوسط کورین ایرانی

ASPEN

850.000

دانه متوسط اکلیلی ریز ایرانی

METALLIC & PEBBLE

900.000

دانه اکلیلی درشت کورین ایرانی

QUARRY

1.100.000

دانه درشت شیشه ای کورین ایرانی

TEMPEST

1.200.000

  

مزایا رویه کابینت سنگ کورین :

 

1-یکپارچه و بدون درز بودن صفحات کورین :

صفحه کورین پس از پایان نصب کاملا  یکپارچه و بدون درز بوده .  درز های بین صفحات با چسب  هم رنگ پر می شود و نتیجه کار صفحه ای کاملا یکپارچه و بدون درز است . در کورین ابعاد صفحات اصلا اهمیتی ندارد و در نهایت کار کاملا یکپارچه بوده این امر باعث میشود  باکتری و میکروب در بین درز ها سرایت نکند .

2-قابلیت فرم پذیری و شکل پذیری سنگ کورین :

کورین از طریق کوره های حرارتی صنعتی و قالب گیری ، قابلیت فرم پذیری دارد فقط باید در نظر گرفت که این موارد فقط در کورین های کره ای و بعضی از کورین های ایرانی قابل اجرا میباشد .

3-مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی :

سنگ کورین در مقابل اکثر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد  بدین دلیل گزینه مناسبی جهت آزمایشگاه ها ، بیمارستان و کانترتاپ آشپزخانه است .

4-آنتی باکتریال و ضد باکتری بودن صفحات کورین :

کورین بدلیل نبود خلل و فرج و بدون درز بودن کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری بوده 

5-ضد آب بودن کورین : 

صفحات کورین ضد آب بوده و از این رو در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، رستوران ها ، سرویس بهداشتی عمومی گزینه بسیار مناسبی است . 

6- تنوع طرح و رنگ کورین

تنوع زیادی در طرح و رنگ کورین موجود است ، شما میتوانید نمونه رنگ های کورین را در این لینک مشاهده نمایید : رنگ کورین

7-قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین :

کورین بدلیل مصنوعی بودن قابلیت ترمیم و تغییر در ابعاد را توسط نیروی مجرب کورین کار ، دارا میباشد .  

معایب آشپزخانه کورین  :

1-کم شدن شفافیت  کورین :

کم شد و از دست دادن شفافیت کورین از معایب کورین به شمار می آید که با وسیله پولیش قابل ترمیم میباشد . 

2-نبود مقاومت بالا در برابر خط و خش : 

سنگ کورین در برابر کوارتز مقاومت پایین تری در برابر خط و خش دارد ولی توسط پولیش میتوان این مشکل را رفع نمود .