اشپزخانه کورین

سنگ کورین

سنگ کورین


اشپزخانه کورین

یکی از مزایای بسیار مهم آشپزخانه کورین ، یکپارچه بودن صفحه کورین و بدون درز بودن این صفحات میباشد که حسن بدون درز بودن این صفحات ، فاقد باکتری و آنتی باکتریال بودن آشپزخانه کورین است . یکی دیگر از مزایای آشپزخانه کورین قابل ترمیم بودن صفحات کورین است که در صورتی که شکسته شود و یا دچار خط و خش شود میتواند تعمیر شود . خم پذیری کورین از دیگر محاسن آشپزخانه کورین است . در قسمت پایین به بررسی موارد مقایسه کورین و کوارتز ، قیمت کورین و مزایا و معایب کورین پرداخته میشود .

مقایسه کورین و کوارتز
اشپزخانه کورین با کوارتز و کوارتز با کورین از چندین نظر مقایسه می کینم
ضد آب:
کورین و کوارتز هر دو ضد اب هستند.
انتی باکتریال:
کورین و کوارتز هر دو انتی باکتریال هستند.
لوکس:
کورین و کوارتز هر دو نوعی متریال لوکس برای طراحی داخلی به حساب می ایند.
تنوع رنگی:
کورین و کوارتز هر دو دارای طیف گسترده ی رنگی می باشند و تفاوت شایع کورین و کوارتز در طرح این دو است کورین بیشتر شامل طرح های ساده و همراه با خورده ستگ های دیگر داخل ان است ولی کوارتز بیشتر شامل طرح هایی مشابه به سنگ طبیعی که دارای رگه سنگ هست می باشد.لازم به ذکر هست هر دو شامل طرح هایی مناسب برای طراحی مدرن و کلاسیک اشپزخانه می باشند.
قابلیت خم و انعطاف پذیری:
کورین به دلیل اینکه سنگ مصنوعی است قابلیت رفتن در کوره و گرفتن هر فرم خمی را دارد ولی کوارتز سنگ مهندسی هست و فقط می شود به حالت منحنی برش بخورد و قابلیت خم شدن ندارد.
جای درز:
در صفحه های کورین جای درز معلوم نیست و صفحه یکپارچه  نشان داده می شود ولی در کوارتز جای درز معلوم می شود و قابل پوشش نیست .
خط و خش پذیری:
کوارتز از سختی بالایی بر خوردار است و جسمی مانند الماس فقط می تواند بر روی ان خط بندازد به همین سبب به هیچ وجه جای خط و خشی بر روی ان نمی ماند ولی کورین سنگ مصنوعی است و بعد از گذر زمنی بر روی ان خط و خش می افتد که باید هر چند سال یک بار صاب و پولیش بر روی ان انجام شود .
جهت مشاهده نمونه رنگ های کورین کره ای و ایرانی به لینک زیر مراجعه نمایید :
اشپزخانه کورین

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کورین سامسونگ و ال جی به لینک زیر مراجعه نمایید :

صفحه کابینت
قطعا برای شما سوال است که از کدام برند ها استفاده کنید اولین سوال نیاز شما چیست ؟ کورین های ایران از نظر قیمت کیفیت و طرح متفاوت می باشند کورین ایرانی با مقایسه کورین کوره ای کورین ال جی و کورین سامسونگ قیمت پایین تر و کیفیت پایین تری را داراست کورین قیمت پایین بهترین کورین ایرانی
 کورین  ایرانی و کوارتز ایرانی تقریبا در یک رنج کیفیتی می باشند و کورین های کره ای ال جی ، سامسونگ و هنکس نیز در یک رنج کیفیت اند همچنین کوارتز ایرانی توتم کوارتز ایرانی اذرین پارس نیز در یک رنج کیفیت هستند ولی کوارتز اسپانیایی سایلستون از کیفیت و قیمت بالا تری برخوردار می باشد  . کورین  ایرانی نسبت به کورین کوره ای همانطور که دارای اختلاف قیمت میباشند دارای اختلاف کیفیت هم هستند . کورین های ایرانی دارای اختلاف قیمت میباشند و دارای اختلاف کیفیت هم هستند. چنتا از برن های معروف کورین تیرانی عبارت اند از کورین اورانوس ، سوپر استون ، تکسانیت و آتیستون تقریبا در یک رنج کیفتی هستند ولی هر کدام بر اساس کد ها مختلف متفاوت هستند .
تفاوت کورین کره ای خارجی و ایرانی  در میزان درصد اکریلیک ، براقیت صفحه و مقاومت در برابر خط و خش میباشد که نسبت به کورین های کره ای دارای مقاومت پایین تری است
اشپزخانه کورین
صفحه کابینت

مزایای کورین

اشپزخانه کورین

1)یکپارچگی و بدون درز بودن کورین ایرانی.
2)مقاوت در برابر ضربه و حرارت کورین ایرانی
3)مقاوم در برابر بسیاری از لکه ها -ضد آب -ضد زنگ و ضد جرم و مایعات درون کورین ایرانی نفوذ نمی کند.
4)قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین ایرانی
5)مقاوت کورین ایرانی در برابر بعضی از اسیدهای آزمایشگاهی
6)قابلیت طراحی و فرم پذیزی کورین ایرانی
7)قابلیت بریده شدن،خم دادن و سوراخ کاری کورین ایرانی
8) تنوع بي‌نظير کورین ایرانی

اشپزخانه کورین
مزایای کوارتز :

1- تنوع رنگ و زیبایی ظاهری کوارتز

2- ثبات رنگ کوارتز

3-دوام بسیار بالا کوارتز

4- مقاوم در برابر ترک خوردگی و شکستن کوارتز
  5-مقاوم در برابر نفوذ لکه ، باکتری ، قارچ و رطوبت کوارتز

6-ضد خط و خش کوارتز

7-عمر مفید طولانی بدون نیاز به پولیش مجدد کوارتز
8-عدم جرم گیری و نظافت آسان کوارتز
9-تنوع رنگ و زیبایی ظاهری کوارتز
10-مقاومت در برابر آتش سوزی کوارتز
اشپزخانه کورین
صفحه کابینت

موارد استفاده کورین  

اشپزخانه کورین در منازل و بسیاری از مکان های عمومی استفاده می شود از جمله مکان ها می شود به هتل ها،بیمارستان ها،منازل،روشویی کورین ایرانی منازل،اشپزخانه کورین منازل،میز صبحانه کورین،میز کورین،میز غذا خوری کورین،روشویی عمومی کورین،کانتر کورین،کانتر فروش کورین،مغازه ها،رستوران ها، میز رستوران کورین،میز ساف سرویس کورین،ازمایشگاه ها،میز ازمایشگاه کورین، صنايع غذايي و امور بهداشتي ، صندلی کورین ،کورین میز ،کورین روشویی و…هستند.

صفحه کابینت
 موارد استفاده کوارتز

صفحات کوارتز در منازل و بسیاری از مکان های عمومی استفاده می شود از جمله مکان ها می شود به هتل ها،بیمارستان ها،منازل،روشویی کوارتز منازل،اشپزخانه کوارتز منازل،میز صبحانه کوارتز ،میز کوارتز ،میز غذا خوری کورین،روشویی عمومی کورین،کانتر کورین،کانتر فروش کورین،مغازه ها،رستوران ها، میز رستوران کوارتز ،میز ساف سرویس کوارتز ،ازمایشگاه ها،میز ازمایشگاه کوارتز ، صنايع غذايي و امور بهداشتي ، صندلی کوارتز ، کوارتز میز ، کوارتز روشویی و…هستند.روشویی هتل ها، مبلمان اداری
سرویس بهداشتی و حمام  میزهای آزمایشگاهی و …
اشپزخانه کورین

×