انواع سنگ کورین

کوارتز کابینت

کوارتز کابینت


انواع سنگ کورین

انواع سنگ کورین

همانطور که در مقاله قبلی ذکر شده کورین در اصل سالید سرفیس است که به اشتباه در ایران کورین نامیده میشود که در کارخانه dupont امریکا تولید  میشود . کورین اولین بار توسط DuPont در سال 1967 تحت نام Corian معرفی شد. از زمان انقضای ثبت اختراع خود، تولید کنندگان دیگر نیز مارک های خود را معرفی کرده اند . سالید سرفیس شامل چندین برند هست که از مرغوب ترین آنها تولید کشور کره است و میتوان سامسونگ استارون و یا لوته ، ال جی هایمکس و یا هنکس را نام برد  و در این میان برند های ایرانی اورانوس ، سوپر استون ، تکسانیت ، آتیستون و می سی توسط تولیدکننده های ایرانی تولید میشود .
برند های تولید شده با نام تجاری کورین الجی HIMACS که در کارخانه الجی تولید میشود ، کورین استارون سامسونگ STARON مربوط به شرکت LOTTE و سامسونگ سابق ، کورین هنکس HANEX مربوط به کارخانه HANUA بوده

جهت مشاهده نمونه رنگ های کورین سامسونگ و  رنگ ال جی و قیمت کورین به لینک زیر مراجعه نمایید :

قیمت خرید سنگ کورین
کورین در صدها رنگ و بافت بصری موجود است که از رنگ های جامد تا اثر درخشان، سنگ مرمر و یا گرانیت موجود است .  انواع سنگ کورین جدا از بحث کارخانه تولیدی این صفحات ، از لحاظ دانه بندی روی صفحه نیز دسته بندی میشوند ، هر چه دانه بندی روی صفحات درشت تر باشد  قیمت این صفحات نیز بالاتر میرود و طرح ها ساده و یا دانه ریز دارای قیمت پایین تری میباشند .
کورین و یا همان سالید سرفیس تشکیل شده از مواد مصنوعی است که معمولا ترکیبی از آلومینای تری هیدرات (ATH)، رزین های اکریلیک، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه ها است  که اغلب برای تاسیسات آشپزخانه بدون درز استفاده می شود . کورین با مخلوط کردن رزین اکریلیک، اپوکسی یا پلی استر با پرکننده بوکسیت پودر و رنگدانه ها تولید می شود .  سپس مواد خرد شده در ورق ها یا اشکال برش داده می شوند .
جذابیت اصلی کورین ، قابلیت نفوذ آن است . سطوح سطوح جامد می تواند به سطح کفپوش بدون شکاف متصل شود، که زمینه هایی برای جمع آوری آب و رشد باکتری ها را از بین می برد . در اصل جذب آب این صفحات صفر میباشد .در صورتی که کورین خراشیده یا شکسته شود ، در اغلب موارد می تواند به سرعت توسط یک شرکت معتبر تعمیرات جامد یا سازنده آموزش دیده تعمیر شود .
کورین
 سینک های کورین ترک خورده نیز می توانند جایگزین شوند .اگر چه کورین با رقابت با سنگ های طبیعی و سنگ های مهندسی کوارتز مواجه است ولی در آسیا، به ویژه در ساخت و ساز مسکونی بسیار محبوب است .
قیمت کورین همانطور که در بالا گفته شد بر اساس دانه بندی متغییر است در جدول پایین به طور مختصر در مورد قیمت کورین سامسونگ ، ال جی و ایرانی توضیح داده شده است برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کورین به لینک لیست قیمت کورین مراجعه نمایید

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

ساده و دانه ریز کورین سامسونگ

solid & sanded

1.000.000

دانه متوسط کورین سامسونگ

aspen

1.250.000

دانه متوسط اکلیلی ریز

metallic & pebble

1.400.000

دانه اکلیلی درشت کورین سامسونگ

quarry

1.600.000

دانه درشت شیشه ای کورین سامسونگ

tempest

2.000.00

کد سنگ

گروه سنگ

قیمت متر طول

ساده و دانه ریز کورین ایرانی

solid & sanded

700.000

دانه متوسط کورین ایرانی

aspen

850.000

دانه متوسط اکلیلی ریز ایرانی

metallic & pebble

900.000

دانه اکلیلی درشت کورین ایرانی

quarry

1.100.000

دانه درشت شیشه ای کورین ایرانی

tempest

1.200.000

روشویی کورین هم به دلیل قابلیت یکپارچگی و بدون درز آن به علاوه جذب صفر آب میتوان به عنوان بهترین متریال یرای سرویس های بهداشتی و روشویی ها ذکر نمود .

روشویی کوارتز

موارد مصرف سالید سرفیس کورین 

 

آشپزخانه / حمام : میزهای آشپزخانه کورین ، آشپزخانه کورین با سینک یکپارچه

قیمت خرید سنگ کورین

رستوران و کافی شاپ : کافه، میز رستوران کورین ، میز پذیرش کورین و غیره

فروشگاه Fitting و کانتر مغازه ها : نمایش، شمارنده، روکش دیوار و غیره

فرودگاه ها: کانتر کورین

میز پذیرش

ساختمان های عمومی : نمایش در موزه ها، نما، میز جلسه و غیره
بیمارستان ها: میزهای آزمایشگاهی کورین ، سینک های ضدعفونی کننده کورین ، آندوسکوپی و غیره

 مزایا کورین :

1-یکپارچه و بدون درز بودن صفحات کورین :

صفحه کورین پس از پایان نصب کاملا  یکپارچه و بدون درز بوده .  درز های بین صفحات با چسب  هم رنگ پر می شود و نتیجه کار صفحه ای کاملا یکپارچه و بدون درز است . در کورین ابعاد صفحات اصلا اهمیتی ندارد و در نهایت کار کاملا یکپارچه بوده این امر باعث میشود  باکتری و میکروب در بین درز ها سرایت نکند .

2-قابلیت فرم پذیری و شکل پذیری سنگ کورین :

کورین از طریق کوره های حرارتی صنعتی و قالب گیری ، قابلیت فرم پذیری دارد فقط باید در نظر گرفت که این موارد فقط در کورین های کره ای و بعضی از کورین های ایرانی قابل اجرا میباشد .

3-مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی :

سنگ کورین در مقابل اکثر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد  بدین دلیل گزینه مناسبی جهت آزمایشگاه ها ، بیمارستان و کانترتاپ آشپزخانه است

4-آنتی باکتریال و ضد باکتری بودن صفحات کورین :

کورین بدلیل نبود خلل و فرج و بدون درز بودن کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری بوده

5-ضد آب بودن کورین :

صفحات کورین ضد آب بوده و از این رو در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، رستوران ها ، سرویس بهداشتی عمومی گزینه بسیار مناسبی است .

6- تنوع طرح و رنگ کورین :

تنوع زیادی در طرح و رنگ کورین موجود است ، شما میتوانید نمونه رنگ های کورین را در این لینک مشاهده نمایید : رنگ کورین

7-قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین :

کورین بدلیل مصنوعی بودن قابلیت ترمیم و تغییر در ابعاد را توسط نیروی مجرب کورین کار ، دارا میباشد .

معایب کورین :
کورین داری مزایای زیادی میباشد ولی باید معایب کورین را در هنگام خرید نیز در نظر گرفت
ازمعایب کورین قابلیت خش پذیری آن را باید نام برد که در سنگ های تیره و به خصوص مشکی بیشتر این موضوع مشاهده میشود . البته این امر با پولیش قابل حل میباشد .
از دیگرمعایب کورین نداشتن تحمل در دمای بالا است بدین صورت که کورین در دماهای زیاد دچار خمیدگی خواهد شد
معایب دیگر گورین عدم توانایی فشار بالا است
از دست دادن شفافیت هم جز معایب کورین میباشد که با پولیش این نیز قابل حل است

×