نکات خرید سنگ کورین

نکات خرید سنگ کورین

معایب کورین


نکات خرید سنگ کورین

 

در ابن مقاله به توضیح نکات خرید سنگ کورین و خرید کورین می پردازیم.در این مقاله کورین و کوارتز از چندین نظر مقایسه می کنیم.

نکات خرید سنگ کورین

ضد آب:

کورین و کوارتز هر دو ضد اب هستند.

انتی باکتریال:

کورین و کوارتز هر دو انتی باکتریال هستند.

لوکس:

کورین و کوارتز هر دو نوعی متریال لوکس برای طراحی داخلی به حساب می ایند.

تنوع رنگی:

نکات خرید سنگ کورین سنگ کورین و کوارتز هر دو دارای طیف گسترده ی رنگی می باشند و تفاوت شایع کورین و کوارتز در طرح این دو است.

کورین بیشتر شامل طرح های ساده و همراه با خورده سنگ های دیگر داخل ان است ولی کوارتز بیشتر شامل طرح هایی مشابه به سنگ طبیعی که دارای رگه سنگ هست می باشد.لازم به ذکر هست هر دو شامل طرح هایی مناسب برای طراحی مدرن و کلاسیک اشپزخانه می باشند.

قابلیت خم و انعطاف پذیری:

کورین به دلیل اینکه سنگ مصنوعی است قابلیت رفتن در کوره و گرفتن هر فرم خمی را دارد ولی کوارتز سنگ مهندسی هست و فقط می شود به حالت منحنی برش بخورد و قابلیت خم شدن ندارد.

نکات خرید سنگ کورین

جای درز:

در صفحه های کورین جای درز معلوم نیست و صفحه یکپارچه  نشان داده می شود ولی در کوارتز جای درز معلوم می شود و قابل پوشش نیست .

خط و خش پذیری:

کوارتز از سختی بالایی بر خوردار است و جسمی مانند الماس فقط می تواند بر روی ان خط بندازد به همین سبب به هیچ وجه جای خط و خشی بر روی ان نمی ماند ولی کورین سنگ مصنوعی است و بعد از گذر زمنی بر روی ان خط و خش می افتد که باید هر چند سال یک بار صاب و پولیش بر روی ان انجام شود.

سینک کورین یا استیل

در واقع هر کدام فواید و معایب خود را دارند و بسته به تقاضا یکی از این دو انتخاب می شود .
فاکتور های مهم در انتخاب یک سینک عبارتند از سبک طراحی محیط‌، کاربرد سینک، قیمت سینک،شستشوی سینک و دوام سینک بعد از گذر زمان ‌.

سینک های استیل

سینک های استیل نسبت به سینک های کورین ارزان ترند ولی می شود گفت ضعف بزرگ سینک استیل ظاهر ان هست که نمای یکپارچه با سنگ روی صفحه اشپزخانه شما نمی دهد البته سینک های استیل در برابر خط و خش مقاوم نیستند و خیلی زود درخشش خود را از دست می دهند.

سینک های کورین

سینک های کورین نسبت به سینک های استیل گران تر هستند از مزایای بزرگ سینک های کورین میشود به ظاهر یکپارچه ی ان با صفحه روی کابینت اشپزخانه و تنوع رنگی ان اشاره کرد همچین سنگ کورین(در واقع سنگ مصنوعی) به خاطر دارا بودن قابلیت هایی مانند ضد باکتری و قارچ بودن اخیرا محبوبیت بیشتری نسبت به سینک های استیل در میان متقاضیان دارد البته بعد از مدت زمانی سینک کورین نیز خط و خش می گیرد و املاح اب داخل ان نفوذ می کند و نمای اولیه خود را ندارد. سینک های کورین برای مکان هایی که مورد استفاده زیاد قرار نگیرند بسیار مناسب هستند ولی برای مکان های عمومی زیاد توصیه نمی شود.

نکات خرید سنگ کورین

برای مشاهده رنگ کورین به روی لینک زیر کلیک کنید:

رنگ کورین

نکات خرید سنگ کورین

×