نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین


نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین :یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین باید متریال های مختلفی رو در نظر گرفت . یکی از مهمترین نکات در هنگام خرید کورین قیمت آن است که با توجه به نوع و میزان استفاده عامل ها مهمی باعث انتخاب کورین مورد نظر میشود . از دیگر عوامل کیفیت کورین است . طرح رویه کورین هم با توجه به دکوراسیون آشپزخانه و فرنیچر نقش بسزایی در انتخاب کورین دارید و در اخر کارخانه تولیدی و مزایا و معایب کورین میباشد .

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین که  سوال است ایرانی و یا خارجی بودن صفحات کورین است . کورین ها ایرانی موجود در بازار ایران کورین ارانوس ، آتیستون ، تکسانیت ، سوپراستون و فابریون میباشد . تمامی این کورین ها با اندکی اختلاف در یک رده کیفیتی میباشند و برای انتخاب بین این ها با توجه به رنگ میتوانید از مشاورین کورین سازه کمک بخواهید . کورین های خارجی در ایران هم اکثر کره ای و برای برند های سامسونگ و یا لوته ، الجی و هنکس میباشند . که از لحاظ کیفیتی مشابه یکدیگر میباشند .نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

اگر متراژ صفحه کورین ،متراژ خیلی زیادی نیست ، واقعیت این است با در نظر گرفتن اینکه قیمت کورین خارجی بالاتر است ولی با توجه به کیفیت بالاتر آن ، به کورین ایرانی ارجحیت دارد . اما اگر متراژ صفحه بالا باشد اختلاق قیمت کورین ایرانی و خارجی بالا در میاد و میتوان با محاسبه اختلاف قیمت انتخاب دقیق تری انجام داد .
از طرف دیگر کورین ایرانی برای مکان هایی نظیر شوروم و یا روشویی که استفاده کمتری از کانترتاپس دارند مناسب تر است .
قیمت کورین کره ای در حال حاضر از متری 1.000.000 تومان شروع میشود و کورین ایرانی از متری 700.000 تومان میشود .
نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین قیمت کورین است :

هر چه دانه بندی این صفحات بزرگ تر باشد و دانه های شیشه ای بزرگ تری داشته باشد ، قیمت کورین سامسونگ نیز افزایش میابد ، دسته بندی قیمت کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی به صورت دانه ریز و ساده که گروه سندد نامیده میشود ، دانه متوسط که گروه اسپن ، پبل و تالوس میباشد و دانه درشت و شیشه ای که گروه تمپست نامیده میشود .در این بین تمپست گران ترین قیمت کورین را فقط به دلیل طرح روی صفحه دارا میباشد و از لحاظ کیفیت تمامی گروه ها دارای کیفیت یکسان میباشند .
قیمت رویه کابینت کورین  سامسونگ  از متری 1.100.000 تا متری 2.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد .
قیمت رویه کابینت کورین  ال جی  از متری 1.000.000 تا متری 2.2000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد .
قیمت رویه کابینت کورین  ایرانی  از متری 800.000 تا متری 1.8000.000 بر اساس دانه بندی متفاوت میباشد .
نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین کیفیت کورین است :

باید این را در نظر گرفت زمانی که قرار است هزینه نسبتا بالایی بابت رویه کابینت صورت پذیرد علاوه بر قیمت ، کیفیت هم عامل بسیار مهمی میباشد . اینکه کیفیت چه برندی بهتر است و یا باید کورین ایرانی و یا کره ای انتخاب کنیم با توجه به نوع استفاده ، رنگ روی صفحه متفاوت میباشد . شما میتوانید از طریق تماس با مشاورین کورین سازه از این امر بهره مند شوید : 02188511514
نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

[/cz_title]

صفحه کابینت کورین
 در لینک زیر میتوانید کلیه رنگ های کورین را مشاهده نمایید :

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین این است که:

مزایا و معایب کورین :

مزایا کورین :

1-یکپارچه و بدون درز بودن صفحات کورین :

صفحه کورین پس از پایان نصب کاملا  یکپارچه و بدون درز بوده .  درز های بین صفحات با چسب  هم رنگ پر می شود و نتیجه کار صفحه ای کاملا یکپارچه و بدون درز است . در کورین ابعاد صفحات اصلا اهمیتی ندارد و در نهایت کار کاملا یکپارچه بوده این امر باعث میشود  باکتری و میکروب در بین درز ها سرایت نکند .

2-قابلیت فرم پذیری و شکل پذیری سنگ کورین :

کورین از طریق کوره های حرارتی صنعتی و قالب گیری ، قابلیت فرم پذیری دارد فقط باید در نظر گرفت که این موارد فقط در کورین های کره ای و بعضی از کورین های ایرانی قابل اجرا میباشد .

3-مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی :

سنگ کورین در مقابل اکثر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی دارد  بدین دلیل گزینه مناسبی جهت آزمایشگاه ها ، بیمارستان و کانترتاپ آشپزخانه است .

4-آنتی باکتریال و ضد باکتری بودن صفحات کورین :

کورین بدلیل نبود خلل و فرج و بدون درز بودن کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری بوده

5-ضد آب بودن کورین :

صفحات کورین ضد آب بوده و از این رو در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، رستوران ها ، سرویس بهداشتی عمومی گزینه بسیار مناسبی است .

6- تنوع طرح و رنگ کورین :

تنوع زیادی در طرح و رنگ کورین موجود است ، شما میتوانید نمونه رنگ های کورین را در این لینک مشاهده نمایید : رنگ کورین

7-قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی کورین :

کورین بدلیل مصنوعی بودن قابلیت ترمیم و تغییر در ابعاد را توسط نیروی مجرب کورین کار ، دارا میباشد .

معایب کورین  :

1-کم شدن شفافیت  کورین :

کم شد و از دست دادن شفافیت کورین از معایب کورین به شمار می آید که با وسیله پولیش قابل ترمیم میباشد .

2-نبود مقاومت بالا در برابر خط و خش :

سنگ کورین در برابر کوارتز مقاومت پایین تری در برابر خط و خش دارد ولی توسط پولیش میتوان این مشکل را رفع نمود .

 

کورین چیست ؟

کورین نام اولین برند صفحات سالید سرفیس به نام DOPUNT میباشد ، در واقع نام اصلی صفحه کورین ، سالید سرفیس است که شامل ترکیبی از آلومینای تری هیدرات (ATH)، رزین های اکریلیک ، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه ها است . سنگ مصنوعی کورین صفحات صد در صد اکریلیکی هستند که شامل مشخصه های متعددی میباشند از جمله مهمترین آنها طیف وسیعی از رنگ کورین میباشد که میتواند در اجرای این صفحات در مکان ها و پروژه های مختلف بسیار کارآمد باشد . همچنین قابلیت فرم پذیری صفحات کورین باعث شده است که در پروژه هایی قوس دار ،متریال کورین بسیار مورده استفاده قرار گیرد .

نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

در صورتی که سنگ کورین خراشیده یا شکسته شوند ، در اغلب موارد می توان به سرعت توسط یک شرکت معتبر تعمیرات انجام شود . سینک های ترک خورده نیز می توانند جایگزین شوند . و در صورت ایجان خط و خش و یا مات شدن صفحه میتوان با یک پولیش ، سنگ کورین را مانند روز اول تغییر داد . بازار در حال ظهور برای سنگ کورین در محیط تجاری و صنعتی است ، در حالیکه ویژگی های غیر متخلخل آن ، همراه با دوام ، قابلیت بازتولید و شکل پذیری آن، انتخاب بسیاری از طراحان و معماران است.

از سنگ کورین استفاده زیادی در بیمارستان ها میشود نظیر روشویی کورین ، زیرا خواص بدون درز آن ، باعث میشود در درزها باکتری و میکروب نفوذ نکند و در محیط ها بهداشتی این امر بسیار مهم است .

سنگ کورین با مخلوط کردن رزین اکریلیک، اپوکسی یا پلی استر با پرکننده بوکسیت پودر و رنگدانه ها تولید می شود و تا 60 درجه سانتیگراد و یا بیشتر گرم می شود. سپس مواد خرد شده در ورق ها یا اشکال برش داده می شوند . علاوه بر ظاهر صفحات کورین ویژگی های کاربردی ، صفحات کورین نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته , دوام بالای صفحه کورین، خاصیت ضد لک ،ضد آب بودن و شستشوی آسان و تعمیرات فوری همه از ویژگی های صفحه کورین به شمار می رود .

کورین و یا همان سالید سرفیس دارای سطحی خنثی و بدون خلل و فرج و درز می باشد بنابراین ذرات ریز میکروسکوپی و باکتری در سطح صفحه کورین رشد نمی کند
این ویژگی ها باعث شده که سنگ کورین از جمله محدود محصولاتی باشد که مورد تایید برای استفاده در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی هستند.

قیمت خرید سنگ کورین

نکات مهم در هنگام خرید رویه کابینت کورین

خرید رویه کابینت کورین یک تصمیم مهم است و برخی نکات را باید در نظر داشته باشید تا بهترین انتخاب را انجام دهید. در زیر چند نکته مهم برای هنگام خرید رویه کابینت کورین آورده شده است:

۱. کیفیت مواد و تولید: مطمئن شوید که رویه کابینت از مواد با کیفیت و مرغوب ساخته شده است و توسط تولیدکننده‌ای معتبر و با تجربه تولید شده است.

۲. ضخامت و استحکام: اطمینان حاصل کنید که رویه کابینت دارای ضخامت و استحکام مناسب است تا در برابر ضربات و فشارهای مختلف مقاوم باشد.

۳. پوشش و طرح ظاهری: بررسی کنید که آیا رویه کابینت دارای پوشش محافظ مناسبی است که در برابر لکه‌ها، خط و خش مقاومت کند. همچنین، طرح و ظاهر آن را با سلیقه شما هماهنگ کنید.

۴. مقاومت در برابر حرارت و رطوبت: اطمینان حاصل کنید که رویه کابینت مقاوم در برابر حرارت و رطوبت است و قابل استفاده در محیط‌های مختلف مانند آشپزخانه می‌باشد.

۵. گزینه‌های رنگ و طرح: بررسی کنید که آیا رویه کابینت انواع گزینه‌های رنگ و طرح مختلف را فراهم می‌کند تا بهترین انتخاب را برای دکوراسیون داخلی خود داشته باشید.

۶. ضمانت و خدمات پس از فروش: از تولیدکننده یا فروشنده اطمینان حاصل کنید که رویه کابینت دارای ضمانت مناسبی است و در صورت وجود هرگونه مشکل، خدمات پس از فروش قابل ارائه است.

با رعایت این نکات و انجام تحقیقات کافی، می‌توانید رویه کابینت کورین مناسبی را برای خانه خود انتخاب کنید.

[/vc_column][/vc_row]

×